Естонія видворить з країни місцевого лідера РПЦ через «загрозу безпеці»

Джерело: Barron’s

У четвер, 18 січня, Естонія заявила, що не буде продовжувати дозвіл на проживання очільнику Талліннської митрополії Російської православної церкви (РПЦ) Євгенію, заявивши, що росіянин є “загрозою безпеці”.

Рішення означає, що митрополит Євгеній, справжнє ім’я якого Валерій Решетніков, повинен залишити країну до закінчення терміну дії його поточного дозволу – 6 лютого.

Поліція повідомила, що його неодноразово просили припинити виправдовувати вторгнення Росії в Україну та захищати Кремль.

“Його публічні дії та виступи підтримують агресора, і він не змінив своєї поведінки, попри попередження”, – сказав керівник відділу прикордонної служби північної префектури Індрек Ару.

Ряд естонських політиків закликали до видворення Решетнікова в січні 2023 року – після того, як Церква оголосила про спільну молитву “за мир” з прокремлівським політичним рухом Koos.

Одного з лідерів Koos, Айво Петерсона затримали після відвідування окупованих Росією територій України, проти нього розслідують звинувачення у державній зраді.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.