Естонії також варто запропонувати США свої рідкісноземельні метали – очільник МЗС Естонії
Джерело: ERR
Очільник МЗС Естонії Маргус Цакхна заявив, що його країні варто запропонувати США свої рідкісноземельні метали вслід за Україною.
“США дуже зацікавлені і вже кілька років виявляють дуже великий інтерес до рідкісноземельних металів в Естонії. Усі знають, що в Іда-Вірумаа (регіон Естонії – ред.) є фосфорити і супутні їм рідкісноземельні метали, які є величезним скарбом для естонського народу”, – сказав міністр.
Він вважає, що питання полягає в тому, чи готові естонці “провести тверезу дискусію” щодо використання цих корисних копалин без шкоди довкіллю. Наприклад, залучити інвестиції зі США, щоб виробляти високотехнологічну продукцію, яка замінить залежність від Китаю як для США, так і для Європи.
“Це саме те сміливе геополітичне рішення, яке слід ухвалити Естонії і яке поставить нас у дуже сильну позицію у відносинах з адміністрацією Трампа. Це поставить нас як дуже чітку і дуже сильну точку на карті. Це означає, зокрема, що США дуже зацікавлені в захисті своїх великих інвестицій і виробничих потужностей. Це конкретний приклад, коли ми говоримо про реальну політику”, – наголосив Цакхна.
Він додав, що минулого року Естонія приєдналася до очолюваної США коаліції з рідкісноземельних металів, у якій сформульовано політику, спрямовану на максимальне перероблення корисних копалин у місцях їх видобування.
Однак наразі конкретних домовленостей поки що немає.
“Ми говорили на абстрактному рівні. Спочатку нам потрібно про все домовитися в Естонії, розробити стратегію, і ця стратегія має передбачати максимальне перероблення корисних копалин в Естонії”, – пояснив міністр.
- Президент США Дональд Трамп повідомив, що Україна “по суті погодилась” надати Штатам доступ до своїх рідкісноземельних металів. За його словами, мовиться про ресурси на 500 млрд доларів.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент відвідає Україну цього тижня (до 16 лютого) в рамках початкових переговорів щодо забезпечення доступу США до критично важливих українських корисних копалин.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц прокоментував бажання президента США Дональда Трампа отримати рідкісноземельні метали з України в обмін на допомогу Штатів. Зокрема він назвав його егоїстичним.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.
Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.