«Етичний» ШІ для створення зображень від компанії Adobe Inc. навчався на Midjourney

Джерело: Bloomberg

Adobe Firefly, етичний штучний інтелект для створення зображень від компанії Adobe Inc., пройшов навчання на зображеннях, зібраних Midjourney Images, виявивши тим самим внутрішні протиріччя в підходах до використання даних у сфері штучного інтелекту.

Минулого року Adobe випустила Firefly, за яким вона відзначила версію ШІ як “комерційно безпечну” альтернативу тим моделям, що навчалися на даних з Інтернету, таким як Midjourney. Однак за даними зсередини компанії, Firefly також використовував зображення від конкурентів у своєму навчанні, але ця практика не була публічно оголошена.

Це відображає туманність визначення відповідальності штучного інтелекту та створює проблеми, пов’язані з використанням генерованого контенту. Компанії, які розвивають технології штучного інтелекту, все більше перевіряють етичність дані та юридичні питання, які використовуються для навчання їхніх моделей.

Adobe підкреслила, що Firefly навчався на ліцензованих або загальнодоступних даних, проте не робила публічно відомим факт використання зображень конкурентів у своєму навчанні. Це викликало внутрішні розбіжності в компанії щодо етики використання таких даних.

Швидкозростаюча галузь генеративного штучного інтелекту ставить перед собою виклик щодо етичності та відповідального використання даних, що стає джерелом обурення та судових позовів від митців та інших компаній.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.