«Етичний» ШІ для створення зображень від компанії Adobe Inc. навчався на Midjourney

Джерело: Bloomberg

Adobe Firefly, етичний штучний інтелект для створення зображень від компанії Adobe Inc., пройшов навчання на зображеннях, зібраних Midjourney Images, виявивши тим самим внутрішні протиріччя в підходах до використання даних у сфері штучного інтелекту.

Минулого року Adobe випустила Firefly, за яким вона відзначила версію ШІ як “комерційно безпечну” альтернативу тим моделям, що навчалися на даних з Інтернету, таким як Midjourney. Однак за даними зсередини компанії, Firefly також використовував зображення від конкурентів у своєму навчанні, але ця практика не була публічно оголошена.

Це відображає туманність визначення відповідальності штучного інтелекту та створює проблеми, пов’язані з використанням генерованого контенту. Компанії, які розвивають технології штучного інтелекту, все більше перевіряють етичність дані та юридичні питання, які використовуються для навчання їхніх моделей.

Adobe підкреслила, що Firefly навчався на ліцензованих або загальнодоступних даних, проте не робила публічно відомим факт використання зображень конкурентів у своєму навчанні. Це викликало внутрішні розбіжності в компанії щодо етики використання таких даних.

Швидкозростаюча галузь генеративного штучного інтелекту ставить перед собою виклик щодо етичності та відповідального використання даних, що стає джерелом обурення та судових позовів від митців та інших компаній.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.