Фантастичний мегаполіс: актор Майкл Дуглас поділився враженнями від поїздки до Києва

Джерело: Майкл Дуглас/Instagram

Американський актор Майкл Дуглас поділився враженнями від відвідування Києва, назвавши його надзвичайним місцем, що нагадує про важливість свободи і демократії.

Минулого тижня зірка “Основного інстинкту” відвідав Україну разом із сином Діланом, де був на саміті перших леді та джентльменів, а також у лікарні “Охматдит” і Музеї війни. Актор прогулявся центром столиці та відвідав Андріївську церкву.

Дуглас зауважив, що через війну дістатися до Києва трохи важко.

“Від кордону з Польщею до Києва потрібно їхати потягом 11 годин. Те, куди ми прибули, було чарівним містом, справді чарівним містом, а не таким, яким я очікував. Я очікував побачити Східну Німеччину до падіння стіни, але те, що я бачив, – це фантастичний мегаполіс”, – розповів актор.

Він також зазначив, що став свідком того, що влучання Росії в лікарню “Охматдит” не було випадковим.

“Ми були свідками того, що дитячу лікарню, найбільшу в усій Україні, повністю зруйновано, і абсолютно зрозуміло, що це не помилка. Деякі будівлі ще стоять, але роботи ще багато”, – поділився актор.

Він зізнався, що його вразив неймовірний дух місцевих мешканців.

“Коли ви думаєте про те, що сталося з Україною, починаючи від сталінського режиму і закінчуючи Другою світовою війною, а потім про те, що їм довелося боротися та підтримувати свою понад 30-річну демократію, це надзвичайне місце та чудове нагадування всім нам про важливість свободи, демократії та того, як заради цього потрібно працювати”, – підсумував Дуглас.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Michael Douglas (@michaelkirkdouglas)

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.