ФБР обшукало будинки двох американців, які мають зв’язки з російськими державними ЗМІ
Джерело: Reuters
У серпні Федеральне бюро розслідувань (ФБР) здійснило обшуки у будинках двох громадян США, які мали зв’язки з державними росЗМІ. Мовиться про ексінспектора ООН зі зброї та ексрадника Дональда Трампа.
Обшуки провели після того, як нещодавно у США попередили, що РФ прагне втрутитись у вибори президента Сполучених Штатів.
Один з обушків провели у Делмарі (штат Нью-Йорк) у Скотта Ріттера, колишнього експерта ООН зі зброї, який також є критиком зовнішньої політики США. Другий обшук провели у Вірджинії, у домі Дмитра К. Саймса, який був радником Трампа під час його президентської кампанії у 2016 році.
Обидва підтвердили, що у них проводили обшуки. ФБР, коментуючи обшуки напередодні заявило, що здійснювало “санкціоновану судом правоохоронну діяльність у певних місцях”.
Раніше розвідка США повідомила, що Росія залишається “головною загрозою” для американських виборів і що Кремль використовує складний арсенал інструментів, аби підтримати одного з кандидатів та посіяти розбрат.
Газета The New York Times напередодні повідомила, що міністерство юстиції США почало ширше кримінальне розслідування щодо американців, які працювали з російськими державними телевізійними мережами.
The Times з посиланням на джерела повідомило, що невдовзі будуть нові обшуки та, ймовірно, кримінальні звинувачення у цій справі. На цей час Саймсу та Ріттеру не висунули звинувачень.
Саймс, який веде щотижневе ток-шоу на російському державному “Першому каналі”, сказав Sputnik, іншому державному росЗМІ, що вважає обшук ФБР спробою залякати його, дискредитувати, завдати шкоди його фінансам та спробою завадити йому жити чи відвідувати США.
Ріттер, якого у 2011 році суд присяжних визнав винним у віртуальному сексі з неповнолітніми, заявив, що обшук ФБР у його будинку був пов’язаний із занепокоєнням уряду США щодо ймовірного порушення Закону про реєстрацію іноземних агентів. Закон вимагає від американців розкривати політичну діяльність від імені іноземних урядів.
Сам Ріттер звинувачення відкидає і вважає обшук помстою за критику зовнішньої політики США, зокрема щодо України. Водночас він зауважив, що співпрацював з ФБР під час обшуку.
Цього тижня Ріттер написав у державному росЗМІ “Russia Today”, що він є “зовнішнім співавтором RT з квітня 2020 року”.
- В американській розвідці повідомили, яким чином РФ втручається у цьогорічну боротьбу за пост президента Сполучених Штатів.
- Іран активізував свої спроби втрутитись у вибори президента США, зокрема створюючи фейкові новинні вебсайти, націлені на ультраправих та ультралівих, повідомили у Microsoft.
Держсекретар США Марк Рубіо повідомив, що не братиме участі у саміті G20, який відбудеться в Йоганнесбурзі.
Січень 2025 року встановив новий температурний рекорд, ставши найтеплішим місяцем за весь період спостережень у світі. За даними європейського кліматичного агентства Copernicus, середня глобальна температура склала 13,23°C, що на 1,75°C перевищує показники доіндустріальної епохи.
Наступний “Бал Інституту костюма музею Метрополітен”, відомий як “Met Gala” пройде 5 травня 2025 року під темою “Зшито для вас” (Tailored for You).
Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру однієї з військових частин на Львівщині, який у 2022 році здійснив закупівлю ліжок для військових за завищеними цінами.
В Австралії посилили покарання за використання символів чи вчинення злочинів на ґрунті ненависті. Тепер це каратиметься обов’язковим тюремним ув’язненням на термін від одного до шести років.