Фіцо: Країни НАТО та ЄС розглядають відправлення військ в Україну на двосторонній основі

Джерело: Reuters

Декілька членів НАТО та Європейського Союзу розглядають можливість відправлення своїх армійців в Україну на двосторонній основі, заявив 26 лютого прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо.

Фіцо, котрий тривалий час виступав проти військових постачань Україні і займав позицію, яку деякі критики вважають проросійською, не повідомив подробиць, а інші європейські лідери не відразу прокоментували його слова.

Він виступив напередодні зустрічі європейських лідерів у Парижі, яку також має відвідати.

Я обмежусь тим, що скажу, що ці тези (під час підготовки до паризької зустрічі) означають, що низка країн-членів НАТО і ЄС розглядають можливість відправити свої війська в Україну на двосторонній основі, — заявив Фіцо на брифінгу після засідання Ради безпеки Словаччини. — Я не можу сказати, з якою метою і що вони там повинні робити, — зазначив він, додавши, що Словаччина, яка є членом ЄС і НАТО, не відправлятиме військових в Україну.

Члени НАТО вже постачили Києву озброєння та боєприпаси на мільярди доларів і тренують українські сили. Однак, лідери НАТО, включаючи президента США Джо Байдена, акцентували, що західний військовий альянс хоче уникнути прямого збройного протистояння з Росією, який може призвести до глобальної війни.

Проте, нині НАТО не прокоментувало повідомлення Фіцо.

Близько 20 європейських лідерів, включаючи Фіцо, зберуться в Парижі 26 лютого, щоб надіслати російському президенту Володимиру Путіну послання про європейську рішучість щодо України та протистояння наративу Кремля, що РФ “виграє війну”, що триває вже третій рік.

Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України. Зокрема країна першою надала України ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.

Проте політик Роберт Фіцо не приховував своїх симпатій щодо Кремля, звинувачуючи “фашистів та нацистів” з України у тому, що вони “спровокували” президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення.

Тож після обрання на посаду прем’єра Фіцо закликав словацький уряд припинити надавати озброєння Україні. Втім, країна продовжила надавати Україні гуманітарну допомогу.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.