Фільм «Реал» режисера та військового Олега Сенцова покажуть на фестивалі у Чехії

Джерело: Олег Сенцов/Facebook

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Фото: Олег Сенцов/Facebook

Фестиваль є одним із ключових у Центральній та Східній Європі й триватиме з 28 червня до 6 липня.

“Світова прем’єра фільму, який не є фільмом”, – написав Сенцов.

Основою кінострічки став випадково знятий на тактичну камеру бій, під час якого БТР Олега Сенцова був уражений ворогом і він опинився в найближчий траншеї. Там військовий намагався організувати евакуацію частини свого підрозділу, який був під обстрілом.

Відтак незаплановано знятий матеріал режисера став документальною стрічкою.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.