Фінансування ПВК «Вагнер» може здійснюватися білоруською владою – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Приватна військова компанія “Вагнер”, ймовірно, рухається до процесу скорочення та реконфігурації для зменшення витрат на заробітну плату персоналу на тлі фінансового тиску.

На думку аналітиків, після невдалого збройного заколоту в червні 2023 року російський уряд діяв проти бізнес-інтересів власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина.

“Існує реальна можливість того, що Кремль більше не фінансує групу. Якщо російська держава більше не платить “Вагнер”, то другим найбільш ймовірним платником є білоруська влада”, – йдеться в огляді.

При цьому у розвідці Сполученого Королівства зазначили, що значний за чисельністю військовий контингент призведе до “значного і потенційно небажаного виснаження скромного білоруського бюджету”.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.