Фінансування ПВК «Вагнер» може здійснюватися білоруською владою – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
Приватна військова компанія “Вагнер”, ймовірно, рухається до процесу скорочення та реконфігурації для зменшення витрат на заробітну плату персоналу на тлі фінансового тиску.
На думку аналітиків, після невдалого збройного заколоту в червні 2023 року російський уряд діяв проти бізнес-інтересів власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина.
“Існує реальна можливість того, що Кремль більше не фінансує групу. Якщо російська держава більше не платить “Вагнер”, то другим найбільш ймовірним платником є білоруська влада”, – йдеться в огляді.
При цьому у розвідці Сполученого Королівства зазначили, що значний за чисельністю військовий контингент призведе до “значного і потенційно небажаного виснаження скромного білоруського бюджету”.
- У розвідувальному управлінні міністерства оборони США (DIA) заявили, що “не має підстав сумніватися” у заяві президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія перемістила першу партію тактичної ядерної зброї до Білорусі.
Шість зрадників отримали 15 років тюремного ув’язнення за участь у війні на боці Росії.
Російські окупанти намагаються прорвати оборону міста Покровськ, що на Донеччині. Ворог хоче зайти з флангів, щоб уникнути фронтального штурму міста.
Під час виконання бойового завдання на Харківщині загинув український поет-модерніст Олексій Безпальцев. Йому було 34 роки.
Самопроголошена “ДНР”, контрольована Росією, заочно засудила командира української бригади “Азов” Дениса Прокопенка до 24 років ув’язнення в колонії суворого режиму.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що передає військам 300 тепловізійних дронів “Мавік” та 300 детекторів дронів “Ванільний цукорок”. Вартість цієї партії техніки складає мільйон євро.