Фінляндія не відправлятиме свої війська в Україну для миротворчої місії

Джерело: Suomenmaa

Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що його країна не може розгорнути свої війська в Україні у складі миротворчої місії.

За його словами, Європа має бути безпосереднім учасником допомоги Україні, зокрема допомагати на шляху до ЄС, з відновленням та у миротворчих заходах. Відтак Фінляндія пропонує низку кроків щодо мирного процесу.

“Наш президент був дуже активним у цій сфері. Ми готові брати участь у будь-який спосіб, який нам підходить, але ми не будемо посилати солдатів в Україн”, – зазначив Орпо.

Він пояснив це тим, що Фінляндія не може відправити свої війська в Україну, бо сама межує з Росією і такий крок був би дуже ризикованим.

“Було б ризиковано, якби фінські військові ризикували вступити у конфлікт з солдатами сусідньої країни. Тому, лінія нашого уряду тут зрозуміла”, – додав він.

Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах. 

Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.

Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.

Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.