Фінляндія передасть Україні військову допомогу на €159 мільйонів – Міноборони країни

Джерело: Міноборони Фінляндії

Фінляндія вирішила передати Україні 24-й пакет військової допомоги у розмірі 159 мільйонів євро. Президент країни затвердив це рішення 28 червня за поданням уряду. Вміст та терміни доставки нового пакету допомоги не розголошуються.

“Фінляндія віддана підтримці України в її боротьбі проти невиправданого нападу Росії. Йдеться не лише про Україну, а й, зрештою, про право всіх вільних народів на існування. Ми, фіни, навчилися з нашої власної історії, наскільки важливим є це питання”, – наголосив міністр оборони країни Антті Хаккянен.

Фінляндія виділила Україні загалом вже 2,2 млрд євро оборонної допомоги. Крім цього, країна приєдналась до чеської ініціативи щодо закупівель боєприпасів для України, а також є членом бронетанкової коаліції та коаліції з інформаційних технологій.

  • Данія анонсувала новий пакет військової допомоги України, котрий зокрема міститиме додаткове обладнання для підтримки винищувачів F-16.
  • Німеччина оголосила про новий пакет допомоги Україні, який включає системи ППО Iris-T, Himars, танки Leopard та іншу техніку.
  • Норвегія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на суму 42 мільйони євро (приблизно 480 мільйонів норвезьких крон). Ці кошти спрямують на забезпечення боєприпасами ЗСУ.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.