Фінляндія розпочала конфіскацію майна Росії за позовом Нафтогазу

Джерело: Helsingin Sanomat

Служба судових приставів Фінляндії заарештувала ділянку Російського центру науки і культури у Гельсінкі за клопотанням української енергетичної компанії “Нафтогаз”.

Конфісковано ділянку площею 3,3 га. Рішення набуло чинності 24 жовтня.

Позов “Нафтогазу” стосується стягнення з Росії $5 млрд за збитки та втрачене майно у Криму. Його подано влітку минулого року, оскільки Москва не стала виконувати рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі про виплату компенсації компанії у розмірі ринкової вартості активів до моменту їхньої експропріації. На півострові “Нафтогазу” належав “Чорноморнафтогаз” із рівнем видобутку близько 1,6 млрд кубометрів газу на рік та інші активи. Росіяни незаконно “націоналізували” майно 17 березня 2014 року.

У “Нафтогазі” зауважили, що вилучена російська держнерухомість у Фінляндії оцінюється “у десятки мільйонів доларів”, і це перший публічно відомий успішний арешт активів за межами України на виконання рішення арбітражу в Гаазі за позовами про експропріацію майна у Криму.

Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив пропозицію щодо зарахування військового збору до спеціального фонду, кошти якого мали скеровувати виключно на сектор безпеки та оборони. У 2025 році ці надходження спрямовуватимуться до загального бюджету, що зокрема передбачає фінансування підвищення зарплати прокурорам, пояснила членкиня комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, нардепка Ніна Южаніна.

28 жовтня глава Швейцарії Віола Амгерд заявила про необхідність перегляду заборони на реекспорт швейцарської зброї для передачі Україні. 

Росія виплатила Північній Кореї близько 5,5 мільярда доларів за постачання озброєння, що може значно збільшити доходи КНДР. Фонд, який дослідив звіти, зазначає, що навіть за мінімальними оцінками вартість військових постачань із КНДР до Росії сягає понад 1,7 мільярда доларів.

За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури повідомили про підозру члену військово-лікарської комісії в одному з районних ТЦК та СП за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди. За хабар лікар мав сприяти у встановленні діагнозу для відстрочки від служби. 

Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив поправки до проєкту “Про державний бюджет України на 2025 рік”, якими пропонували скасувати збільшення видатків на виплату заробітних плат працівникам прокуратури на 3 мільярди гривень, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп Ярослав Железняк.