Фінляндія розробляє національний план з відбудови: частину опублікують цього року
Джерело: міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії Вілле Тавіо в інтерв’ю Укрінформу
Міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії Вілле Тавіо розповів, що його країна готує план щодо відбудови України. Документ поділили на дві частини, а першу з них представлять до кінця 2023 року.
“Вона (перша частина плану, – ред.) буде зосереджена на тому, як фінський приватний сектор може брати участь у відновленні України. Невдовзі після цього буде підготовлено другу частину. Вона розглядатиме фінську підтримку для України у ширшому контексті, включаючи співпрацю щодо розвитку (України, – ред.)”,- повідомив Тавіо.
За його словами, країна зможе брати участь в:
- енергоефективному та екологічно чистому будівництві;
- енергетичному секторі;
- переході до відновлювальних джерел енергії;
- управлінні водними ресурсами та відходами;
- у сферах телекомунікацій, освіти та верховенства права.
“Я вважаю, що це ті сфери, які дуже добре відповідають поточним потребам в Україні”,— наголосив Тавіо.
У Варшаві протягом 14-15 листопада проведуть міжнародну виставку і конференцію стосовно відбудови України під назвою “ReBuild Ukraine Powered by Energy”. Захід стане “чудовою нагодою для понад 40 фінських компаній провести переговори з українськими партнерами”,
- У п’ятницю, 10 листопада, уряди Чехії та Тайваню підписали угоду про спільну роботу, щоб допомогти у відбудові України.
- У Міжнародному валютному фонді заявили про запуск Фонду розбудови спроможностей для України, який займатиметься потребами реалізації плану щодо розвитку потенціалу України та здійснення реформ.
Фінляндія вважає Росію постійною загрозою для Європи та закликає країни ЄС виділяти більше коштів на оборону.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 3 лютого. Від початку цієї доби відбулося 94 бойових зіткнення.
У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.
Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.
Лідер Євросолідарності Петро Порошенко, котрий нині перебуває на передвиборчому зʼїзді ХДС у Берліні, заявив, що після виборів у Бундестаг Німеччина може змінити свою позицію стосовно надання Україні ракет Taurus і щодо євроатлантичної перспективи нашої держави.