Фінська компанія вимагає від РФ компенсації за незаконну конфіскацію активів

Джерело: Yle

Фінська енергетична компанія Fortum оголосила про початок арбітражного процесу проти російської влади.

Зокрема компанія вимагає від РФ компенсації за незаконну конфіскацію її активів. Сума компенсації відповідає вартості акцій ПАТ “Фортум” та інвестицій у російський ринок.

Сума позову може становити кілька мільярдів євро.

За даними видання, у квітні 2023 року російська влада незаконно вилучила активи Fortum, і компанія втратила контроль над своїми російськими підприємствами. Fortum назвав дії Росії грубим порушенням міжнародного права.

Вже у липні 2023 року Fortum надіслала російській владі повідомлення про судовий розгляд. Проте російський уряд не відреагував.

Fortum списала російські активи на 1,7 млрд євро у серпні минулого року.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростання геополітичного напруження та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.