Фіцо закликав відтермінувати ухвалення нового пакету санкцій проти Росії

Джерело: Політика

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.

За його словами, така позиція відображає консенсус серед усіх політичних партій Словаччини в питанні щодо гарантій, які має надати Європейська комісія. Мова про компенсаційні механізми для Братислави на випадок повного припинення імпорту російського газу до ЄС з 1 січня 2028 року.

Раніше Фіцо повідомив, що Єврокомісія запропонувала Словаччині певні гарантії в обмін на підтримку санкційного пакета. Утім, деталі цих гарантій не оприлюднені. Прем’єр також пообіцяв надіслати пропозиції ЄК лідерам усіх словацьких партій і чекати на їхню відповідь.

Фіцо нагадав, що Словаччина не голосуватиме за нові санкції, якщо Брюссель не надасть хоча б мінімальної підтримки для пом’якшення наслідків “демагогічної та шкідливої” ініціативи про заборону російського газу. Він визнав, що остаточне рішення може бути ухвалене кваліфікованою більшістю, тож Словаччину можуть переважити голосами.

Одержимість Росією настільки велика, що у нас немає жодних шансів змусити Комісію відкликати її газову пропозицію. Не кажучи вже про те, що Єврокомісія просуне цю пропозицію, навіть якщо ми проголосуємо проти неї сто разів, що ми і зробимо, – визнав прем’єр.

18-й пакет санкцій, представлений ЄК, передбачає нові обмеження для російського енергетичного та банківського сектору. 10 червня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що 18 пакет санкцій ЄС буде націлений на енергетичний та банківський сектори РФ.

Словаччина вимагає або компенсацію, або виключення зі стратегії ЄС REPowerEU, яка передбачає поступове скорочення залежності від російських енергоносіїв.

4 липня Словаччина, на рівні послів країн-членів ЄС, вчергове заблокувала ухвалення 18 пакета санкцій проти Росії.

RePowerEU є “серйозним викликом для конкурентоспроможності економіки, особливо з погляду цін на енергоносії та енергетичної безпеки Словаччини”. За даними MZVEZ, Словаччина залишається на своїй нинішній позиції щодо 18 пакету санкцій.

Раніше ми повідомляли, що зниження стелі цін на нафту, імовірно, вимагатиме підтримку з боку США. Міністри фінансів G-7 не змогли досягти згоди щодо зниження ліміту на зустрічі в Канаді цього тижня.

Найважливіше те, що план ЄС запровадити санкції проти трубопроводів “Північний потік” вже мав підтримку Німеччини під час обговорення нових санкцій.

З іншого боку, ЄС прагне розширити свої санкції щодо тіньового флоту російських нафтових танкерів та розглядає подальші обмеження щодо кредиторів та російського фонду прямих іноземних інвестицій, повідомили джерела.

Блок також планував включити до свого наступного пакета санкцій пункти для захисту європейських фірм від арбітражу за двосторонніми інвестиційними договорами, додали джерела.

  • Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що 17-й пакет санкцій ЄС проти Росії є недостатнім, а відтак наступні обмеження повинні бути жорсткішими.
  • Глава адміністрації нового канцлера Німеччини Торстен Фрей заявив, що Європа повинна вийти “із зони комфорту” і розглянути можливість запровадження набагато жорсткіших санкцій проти Росії, таких як заборона на постачання газу або урану, а також доступ до заморожених російських державних активів.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей. 

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.