Фон дер Ляєн має намір тиснути на президента ОАЕ через ухилення від санкцій проти Росії, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зустрілася з президентом Об’єднаних Арабських Еміратів шейхом Мухаммедом бін Заїдом в Абу-Дабі (ОАЕ) в четвер, 7 вересня, описавши переговори як “чудові”. Очікувалося, що вона посилить тиск на ОАЕ, щоб вони обмежили експорт санкційних товарів до Росії.

Відомо, що Урсула фон дер Ляєн мала намір попросити шейха Мухаммеда бути більш схильним і конструктивним, коли справа доходить до розв’язання проблеми.

ЄС також прагне забезпечити, щоб ОАЕ не використовувалися як канал для потрапляння заборонених російських товарів до Європи.

ЄС уже наклав санкції на кілька організацій, зареєстрованих в ОАЕ, звинувативши їх у прямій підтримці російського військового виробництва. 

У період з лютого 2022 року по червень 2023 року Європейський Союз експортував до ОАЕ підсанкційних товарів на суму 1,8 мільярда доларів із бойовим застосуванням, згідно з Женевським моніторингом торгових даних. Це означає збільшення експорту напівпровідників, радіонавігаційних пристроїв та інших товарів, які потрібні Росії для забезпечення її ракет, безпілотників та інших систем озброєння.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.