Фон дер Ляєн присудили премію Карла Великого

Джерело: DW

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.

Комітет премії відзначив її заслуги у боротьбі з пандемією коронавірусу, стримування РФ та просування “зеленої угоди” ЄС – комплексу заходів, за допомогою яких Євросоюз має намір до 2050 року досягти кліматичної нейтральності.

Європейська модель життя, заснована на свободі, мирі, демократії та процвітанні, перебуває під загрозою, – мовиться в обґрунтуванні нагороди. – Світовий порядок змінюється, і Європа має діяти. Урсула фон дер Ляєн – людина, яка відповідає за це стратегічне завдання Європейського союзу і вирішує її.

Вона відіграє важливу роль у “єдиній та успішній” відповіді ЄС на кризи епохального масштабу, відзначають 19 членів комітету премії.

Урсула фон дер Ляєн очолює Європейську комісію з 2019 року. У липні 2024 року вона була переобрана на другий термін, отримавши підтримку від Європейської народної партії (ЄНП), яка залишилася найбільшим політичним блоком у Європарламенті, попри успіх правих на червневих виборах.

У програмі фон дер Ляєн мовилося про зміцнення економіки та обороноздатності ЄС, подальшу підтримку України та посилення міграційної політики.

У 2025 році премія Карла Великого вперше має також грошовий вираз – 1 млн євро. За бажанням меценатів, сімейної пари з Ахена ці кошти мають бути витрачені на проєвропейські проекти.

Додамо, видання Forbes оприлюднило рейтинг 100 найвпливовіших жінок світу, який уже другий рік поспіль очолює президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Як зазначається, Урсула фон дер Ляєн стала першою жінкою на посаді президента Єврокомісії. Вона відповідає за законодавство, яке впливає на життя понад 450 мільйонів європейців. Цього року її вдруге переобрали на цю посаду.

Серед її основних досягнень – розроблення законопроєкту про допомогу в боротьбі з наслідками пандемії COVID-19, а також активна підтримка України після початку повномасштабного вторгнення.

Довідка. Міжнародна премія імені Карла Великого вважається однією з найпочесніших нагород у Європі. З 1950 року вона вручається щорічно в Ахені тим, хто зробив видатний внесок у справу об’єднання континенту. У різні роки її отримували генсек ООН Антоніу Гутерріш, папа римський Іоанн Павло II та голова Конференції європейських рабинів Пінхас Гольдшмідт, український народ.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.