Урсула фон дер Ляєн високо оцінила «дивовижний» прогрес України у боротьбі з корупцією

Джерело: Reuters

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у п’ятницю, 21 липня, високо оцінила “дивовижний” прогрес України у впровадженні реформ для боротьби з корупцією, захисту прав меншин і забезпечення незалежної судової системи.

Боротьба з хабарництвом є головною вимогою для вступу України до Європейського Союзу.

Україна працює над пакетом реформ, “від незалежності судової системи до боротьби з корупцією, від прав меншин до свободи ЗМІ”, – сказала фон дер Ляєн під час церемонії нагородження в Нью-Йорку.

“Я маю сказати, що дивовижно бачити, як швидко та рішуче Україна впроваджує ці реформи, попри війну. Вони захищають свою країну та реформують”, – додала вона.

Минулого місяця Міжнародний валютний фонд розблокував транш у розмірі 890 мільйонів доларів свого пакету на основі “значного прогресу” України у виконанні зобов’язань щодо реформ, але заявив, що інші заходи щодо прозорості та боротьби з корупцією “потрібно розпочати без зволікання”.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.

29 років тому, 5 грудня, США, Велика Британія та Росія у Будапешті (Угорщина) підписали меморандум про надання Україні гарантій безпеки з боку ядерних держав в обмін на відмову України від ядерної зброї.

З 24 лютого 2022 року по 1 грудня 2023 року Фонд Порошенка спільно з ГО “Справа Громад” витратив на допомогу ЗСУ 3 902 504 000 гривень (понад 112 млн доларів США).

Окупанти продовжують штурмувати Авдіївку. Зокрема ворог зосередився навколо Степового, що на півночі від Авдіївки.

Непал заявив, що попросив Росію не вербувати своїх громадян до армії РФ та негайно відправити тіла загиблих назад до Непалу після того, як виявилося, що шість солдатів, які служили в російській армії, були вбиті.