Фонд держмайна розпочинає приватизацію активів, вилучених у російських олігархів
Джерело: Фонд державного майна України.
Фонд держмайна оголосив про старт приватизації активів, стягнутих у російських олігархів. Перший аукціон відбудеться вже у серпні цього року.
Першою компанією для приватизації стала аграрна компанія “Інвестагро”. Аукціон відбудеться 10 серпня, а стартова ціна – 55 млн гривень.
Компанія “Інвестагро” раніше належала російському мільярдеру, акціонеру титанової корпорації “ВСМПО-Авісма” Михайлу Шелкову. Стартова ціна – 55 млн грн. Гарантійний внесок для участі у торгах – 11 млн грн.
“Дотримуємося обіцянок. Цей аукціон має стати символом прозорості та справедливості. Агресор має бути покараний. Колишні російські активи будуть працювати на відбудову України та розвиток її економіки”, – наголосив голова ФДМУ Рустем Умєров.
За підсумками 2022 року, “Інвестагро” отримала 3,7 млн грн чистого прибутку, I півріччя 2023 року – 7 млн грн збитків. “Інвестагро” має поточну кредиторську заборгованість 17,2 млн грн. У власності компанії – 25 об’єктів нерухомого майна та 12 транспортних засобів. “Інвестагро” орендує 204 земельні ділянки загальною площею майже 1326 га.
Нагадаємо, 24 лютого 2023 року уряд передав в управління Фонду держмайна вилучені активи Михайла Шелкова. Серед них 100% ТОВ “Інвестагро”, 100% ТОВ “ВСМПО ТИТАН Україна”, 100% ТОВ “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат”, 100% ТОВ “Тай-Мінералс” тощо.
Уряд прийняв своє розпорядження на підставі рішення ВАКС від 23 січня 2023 року і постанови Апеляційної палати цього ж суду від 3 лютого 2023 року. Суд застосував санкції щодо російського мільярдера через те, що він сприяв збройній агресії РФ проти України. Його корпорація “ВСМПО-Авісма” постачала титанову продукцію підприємствам військово-оборонної промисловості РФ, у тому числі в межах контрактів на виконання державного оборонного замовлення.
- На зустрічі у п’ятницю, 7 липня, міністри юстиції країн G7 підтвердили співпрацю у межах підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України.
- За словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників бере участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.