Фонд Говарда Баффета витратив $500 млн на допомогу Україні

Джерело: The Omaha World-Herald

Прохолодного грудневого вечора у Києві президент Володимир Зеленський зробив сюрприз для Говарда Баффета, провівши сина-філантропа Воррена Баффета на площу біля президентського палацу. На алеї була табличка з іменем молодшого Баффета, у вдячність за гуманітарну допомогу, яку його благодійний фонд надав Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Також на цій площі є люди, які були з нами, працювали з нами і допомагали з перших днів і місяців, – зазначив Зеленський Баффетту. – Ви серед цих світових лідерів — друзів України.

Джерело: omaha

Україна та її народ справді мали головного прихильника. Відколи Росія почала вторгнення два роки тому, Фонд Говарда Г. Баффета витратив понад 500 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу Україні.

Та зупинятись Говард не збирається: цього року він має намір витратити ще $300 млн.

Говард Баффетт відвідав Україну вже другого місяця після початку війни. Баффет також десять разів відвідував Україну з моменту вторгнення, бажаючи особисто побачити умови та потреби.

Він бачив тіла загиблих цивільних, коли кілька хвилин тому російський снаряд упав на автобусну станцію. Ховався під час російського ракетного обстрілу. Баффет бачив села, повністю зруйновані боями. Спілкувався з жертвами російських воєнних злочинів, зокрема з жінкою, чию матір застрелили у неї на очах, і іншою жінкою, яка була зґвалтована.

Баффет також знайшов час, щоб задокументувати те, що він бачив. Фотограф дикої природи, який подорожує по всьому світу, завжди має напоготові свій фотоапарат Canon. Зараз він працює над своєю другою фотокнигою, в якій зібрані його знімки з України.

Фонд багато займається проєктами у сфері продовольчої безпеки. Тому коли влітку 2022 року ООН та Туреччина домовилися з Україною та Росією про створення зернового коридору, за яким відновився морський експорт української сільськогосподарської продукції, Баффет через Всесвітню продовольчу програму ООН та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надав $20 млн на оплату двох перших поставок зернових – до Ефіопії та Ємену.

Майже за два роки війни Баффетти надали Україні більше грошей, аніж деякі європейські країни дали у вигляді гуманітарної, військової та фінансової допомоги загалом. Щодо саме гуманітарної допомоги, то лише сім країн виділили більше грошей – США, Німеччина, Швейцарія, Японія, Швеція, Велика Британія та Нідерланди.

Це рівень відданості Баффета країні, яка веде війну, яку Баффет назвав найчіткішим розрізненням між правильним і неправильним, яке він бачив за своє життя. Він каже, якщо Путіна не зупинити зараз, виникне лише більше загроз для миру та демократії в Європі.

В Україні Howard G. Buffett Foundation займався фінансуванням та забезпеченням:

  • відновлення сільського господарства;
  • розмінування фермерських земель та сіл;
  • заміною вибитих вікон (замінено 120 000);
  • постачання генераторів;
  • постачання обладнання, включаючи швидкі ДНК-тести, для правоохоронних органів, що розслідують воєнні злочини російської армії;
  • будівництва шпиталів для ампутованих військових та цивільних громадян;
  • продовольства для шкіл тощо.

У той час як у Вашингтоні триває політичний торг щодо подальших постачань озброєння Україні, Баффет планує нарощувати підтримку. На цей рік його фонд асигнував $300 млн. Ще на червневій конференції він дорікав світовим лідерам за недостатність збройової допомоги.

Якщо ми настільки політично короткозорі, щоб не робити того, що маємо, за кілька років ми поплатимося за це. Думаю, люди озирнуться назад і усвідомлюють свою помилку.

Це він сказав ще до того, як республіканці восени заблокували новий пакет допомоги Україні.

Я не розумію, як можна відвертатися і дивитися в інший бік, коли такий, як Путін, намагається знищити населення цілої країни. Не треба самообманюватися і думати, що коли на фронті склалася патова ситуація, з Путіним можна вести переговори про мирне врегулювання. Неможливо досягти такої домовленості, в якій Путін дотримався б слова. Папа завжди казав мені: “Не можна укласти хорошу угоду з поганим хлопцем”.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.