Студенти США за програмою Держдепу розробили план повоєнної відбудови Бучі

Джерело: “Голос Америки

Урбаністи з Пенсильванського університету за програмою Держдепу розробили план відбудови зруйнованої росіянами Бучі, оскільки бачать цю локацію символом стійкості. Студенти пропонують створити безпечний екологічний простір, з велосипедними та прогулянковими пішохідними доріжками.

Оновлене майбутнє для Бучі на Київщині спланували американські студенти у межах програми Держдепартаменту США Diplomacy Lab.

Студенти Пенсильванського університету власноруч позначали на карті місця найбільших ушкоджень, завданих Бучі російськими військами на початку вторгнення у 2022 році. На основі карти фахівці створили проєкт відбудови міста.

Свій план Green Network Bucha студенти презентували представникам Держдепу та українського посольства у Вашингтоні.

Це дуже важливий пріоритет для Державного департаменту та нашої програми Diplomacy Lab – бути ресурсом. Можливо, ми не можемо дати всі відповіді, але можемо бути ресурсом та інструментом, – зазначила спецпредставниця США з питань глобальних партнерств Дороті Маколіфф.

Особливо Маколіфф вразив досвід пані посол України у США Оксани Маркарової, дім якої знаходиться саме у Бучі. Дипломатка пообіцяла передати проєкт меру Бучі та американцям, котрі допомагають у відбудові, зокрема, Фундації Говарда Баффета.

Однією з керівників студентського проєкту є американська вчена-містобудівельниця, професорка Ежені Бірч, котра спеціалізується на історії міжнародного і внутрішнього планування та на відродженні міст.

Студенти доклали всіх зусиль, щоб усвідомити жахливий досвід, який пережили мешканці Бучі, – наголосила Бірч. – Я сама як учасниця відновлення Нью-Йорка після подій 11 вересня намагалася пояснити їм сутність подібних речей. Це проникає у саме серце, правда ж? Тож наші студенти глибоко перейнялись тим, що сталося. І пропонують рішення, що наголошують на важливості єднання громади у місті, щоб мати шанс на зцілення.

Американські студенти спроєктували відбудову міста з велосипедними, прогулянковими доріжками.

Професорка пояснила, що Бучу обрали з огляду на те, що місто стало важливим символом стійкості і життєздатності далеко за межами України.

Довідка. Diplomacy Lab University program – це програма із залучення американських університетів до розробки комплексних рішень відбудови українських міст, постраждалих від російської агресії.

  • Азербайджан реалізує п’ять проєктів з відбудови інфраструктурних об’єктів в Ірпені та Бучі.
  • Прем’єр-міністр Валлонсько-Брюссельської федерації П’єр-Ів Жехоле запевнив, що Бельгія підтримуватиме реформу української спортивної сфери та відбудову галузевої інфраструктури.
  • Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом для збільшення інвестицій у відбудову.
  • Полтавська область активно працює над відновленням сіл Правдине та Чкалове (Херсонщина), які постраждали внаслідок дій російських окупантів.

За даними ЗМІ Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін таємно допоміг українським військовим атакувати російські кораблі.

У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.

В Україні триває 737-ма доба повномасштабного вторгнення військ РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили понад 414 тисяч окупантів.

Уночі 1 березня у Полтавській області було зафіксовано землетрус магнітудою 3,6.

Протягом минулої доби відбулося 83 бойові зіткнення. Загалом ворог завдав 3 ракетних та 91 авіаційних удари, здійснив 142 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.