Азербайджан реалізує п’ять проєктів з відбудови інфраструктурних об’єктів в Ірпені та Бучі

Джерело: пресслужба Мінреінтеграції

13 листопада віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук провела зустріч з послом Азербайджану в Україні Сеймуром Мардалієвим. Під час зустрічі сторони зокрема обговорили перспективи співпраці двох країн, зокрема в економічній і торговельній сферах.

Також обговорили питання щодо гуманітарної підтримки України. Мардалієв запевнив, що Азербайджан продовжуватиме надавати допомогу з медико-психологічної реабілітації постраждалим від війни дітям, а також реалізовуватиме проєкти з відбудови нашої країни.

У пресслужбі поінформували, що нині Азербайджан реалізує п’ять проєктів з відбудови інфраструктурних об’єктів в Ірпені та Бучі.

Щобільше, Баку також долучатиметься до відновлення енергетичної сфери. Глава Азербайджану підписав відповідний указ про виділення 7,6 мільйона доларів, що спрямують на закупівлю генераторів та високовольтних кабелів.

Окрім цього, наразі опрацьовується ще один напрям співробітництва – гуманітарне розмінування території.

Під час зустрічі сторони узгодили проведення онлайн-наради бізнесових кіл двох країн для поглиблення торговельно-економічних зв’язків.

Також домовлено про спільну нараду для обговорення азербайджанського досвіду реінтеграції та відновлення деокупованих територій.

Між Україною та Азербайджаном завжди був конструктивний діалог та потужна співпраця. Сьогодні, в умовах збройної агресії проти нашої країни, ця співпраця має особливе значення. Зараз дві країни на шляху до ще більш дієвого етапу стратегічного партнерства, – зазначила Верещук.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.