Forbes: Українські інженери перетворили спортивний літак Nynja на далекобійний ударний дрон

Джерело: Forbes

Схоже, Україна перетворила ще один спортивний літак на черговий ударний безпілотник дальньої дії. Зокрема один із них виявили на території Росії за понад 965 км від російсько-українського кордону, що принаймні відповідає глибині першого удару, завданого начиненим вибухівкою безпілотним українським спортивним літаком.

На фотографії, опублікованій цього тижня у мереж одним з російських пропагандистів, зображено розбитий легкомоторний літак у російському полі. Припускається, що це і є перероблений Skyranger Nynja, який продається в Україні у готовому вигляді, або як комплект для самостійного збору.

Зауважується, що Nynja може подолати відстань у понад 600 км із крейсерською швидкістю у понад 160 кілометрів на годину з корисним навантаженням у пару центнерів.

Nynja за формою, розміром і характеристиками схожий на інший український спортивний безпілотник, що є адаптацією Aeroprakt A-22. 2 квітня безпілотник, створений на базі А-22 і начинений вибухівкою, поцілив у промислове містечко спеціальної економічної зони “Алабуга” за понад 965 км від українського кордону, де збирають безпілотники Shahed для російських військових.

У виданні зауважили, що безпілотник Nynja, ймовірно, оснащений відеокамерою. Тоді як зв’язок з оператором підтримується через супутник. Автономна навігація протягом потенційно шестигодинної місії, ймовірно, здійснюється за допомогою GPS. Також на розбитому Nynja виявили на борту легку авіабомбу ФАБ-100.

Експерти припустили, що такий дрон потенційно може скинути бомбу, після чого повернутися на базу, що робить його багаторазовим. Водночас додають, що насправді немає вагомих причин для України використовувати дрон Nynja більше одного разу.

Просто відправте його в дорогу і вразіть щось цінне: російську авіабазу, фабрику чи нафтопереробний завод. Навіть просте турбування російських посадовців варте того, — зазначили у виданні.

Цілком ймовірно, що виробництво Nynja коштує всього кілька сотень тисяч доларів, що у порівнянні з крилатою ракетою вартістю багато мільйонів доларів, дріб’язок.

Скільки дронів Nynja може бути в Україні, підрахувати складно. Низка фірм, котрі володіли базовим проєктом, уклали контракти з українським виробником на виробництво щонайменше 1600 екземплярів з 1991 року. Це дуже багато планерів.

Раніше ми повідомляли, що українські інженери розробили новий розвідувальний безпілотник WarDog для артилерії. Дрон може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.