У МОУ показали український радіолокаційний комплекс, що виявляє цілі на відстані до 600 км
Джерело: Міноборони
У Міністерстві оборони показали український мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс “Мінерал-У”, призначений для виявлення та класифікації надводних об’єктів на відстані до 600 кілометрів.
РЛС забезпечує даними для враження цілей засоби БРПК “Нептун”.
Роботи над першими зразками на платформі Tatra 8х8 завершили у 2021 році. Того ж року комплекс успішно пройшов заводські випробування.
Раніше у Генеральному штабі Збройних сил України показали роботу самохідної гаубиці українського виробництва “Богдана”.
Зазначається, що 155-мм САУ 2С22 “Богдана” українського виробництва вже демонструє високу бойову ефективність на фронті. Серійне виробництво вдалося налагодити попри постійні обстріли російського агресора.
САУ 2С22 “Богдана” має такі характеристики:
- Гармата – калібр 155 мм;
- Швидкострільність – 5 пострілів на хвилину;
- Автоматична система заряджання;
- Боєкомплект – 20 снарядів;
- Дальність стрільби – до 40-42 км (снарядом M982 Excalibur – до 60 км);
- Екіпаж – 5 осіб.
Додамо, що нещодавно заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк розповів, над чим нині працюють українські виробники озброєння та військової техніки (ОВТ).
За його словами, вітчизняні зброярі посилено працюють над модернізацією та виробництвом чималої лінійки ОВТ. Зокрема, ПТРК, БпЛА, нових боєприпасів до вогнеметів і гранатометів. Також триває робота над модернізацією й виробництвом систем, які мають підвищити скритність роботи ППО тощо.
“Незабаром ЗСУ можуть отримати певні новинки ОВТ, зокрема нові безпілотники різного призначення, системи РЕБ, спеціалізовані транспортні засоби, САУ, міномети, вітчизняного та іноземного виробництва”, – повідомив заступник міністра оборони.
Іван Гаврилюк також зауважив, що РФ має перевагу в ресурсах, до того ж, окремі країни підтримують її своєю технологічною базою з виробництва ОВТ.
“Ми вже знаємо приклади постачань озброєння з Ірану та Північної Кореї. Росіяни максимально розкрутили потужності власного ВПК. Вони женуть кількість. Ми ж робимо ставку на якісну перевагу. На технологічну перевагу. Нову тактику застосування зброї. На нешаблонні командирські рішення, на умілі дії наших воїнів”, – наголосив Іван Гаврилюк.
- У Міноборони презентували безпілотник “Великий Бандерик” українського виробництва. Сили оборони успішно застосовують його на фронті.
- На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році Україна планує збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів.
- Міністерство оборони України допустило до експлуатації у військах відразу три зразки дистанційно керованих бойових модулів “ШаБля”.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.