Фракція «ЄС» подала 45 поправок до закону про мобілізацію, – Геращенко

Джерело: пресслужба “Європейська Солідарність”

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що вчора, 21 лютого, завершилася реєстрація поправок до законопроєкту про мобілізацію й загалом внесли понад 3700 правок.

“Я з колегами зареєструвала 45 правок, що говорить, що це не спам, а принципові позиції, аби вичистити з проєкту антиконституційні і корупційні норми. Ключове – демобілізація. Солдати, які вже 2 роки на фронті, мають право знати, коли їх замінять. В урядовому проєкті це прописано настільки нечітко, що фактично демобілізація не передбачена. Ми наполягаємо на її обовʼязковості після 36 місяців на війні”, – зазначила депутатка.

Фото: “”ЄС”

Нагадаємо, раніше народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що в четвер, 22 лютого, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про демобілізацію військовослужбовці строкової служби.

“Також робимо особливий акцент на обороні, війна зайшла в оборонну фазу, нам потрібні сильні фортифікації, а отже – сильні інженерні війська. Ротація. Вже рік говорю про те, що є підрозділи, які жодного дня не були на фронті, а є ті, які 2 роки в пеклі. Має бути справедливість і ротація”, – заявила Геращенко.

Раніше Гончаренко повідомляв, що законопроєкт вже направлено на розгляд Комітету з нацбезпеки. Геращенко припустила, що на розгляд поправок в Комітеті нацбезпеки піде кілька тижнів. 

“В сесійну залу проєкт винесуть в середині  березня. Це оптимістичний сценарій”, – додала вона.

  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
  • Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.