Фракція «ЄС» подала 45 поправок до закону про мобілізацію, – Геращенко

Джерело: пресслужба “Європейська Солідарність”

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що вчора, 21 лютого, завершилася реєстрація поправок до законопроєкту про мобілізацію й загалом внесли понад 3700 правок.

“Я з колегами зареєструвала 45 правок, що говорить, що це не спам, а принципові позиції, аби вичистити з проєкту антиконституційні і корупційні норми. Ключове – демобілізація. Солдати, які вже 2 роки на фронті, мають право знати, коли їх замінять. В урядовому проєкті це прописано настільки нечітко, що фактично демобілізація не передбачена. Ми наполягаємо на її обовʼязковості після 36 місяців на війні”, – зазначила депутатка.

Фото: “”ЄС”

Нагадаємо, раніше народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що в четвер, 22 лютого, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про демобілізацію військовослужбовці строкової служби.

“Також робимо особливий акцент на обороні, війна зайшла в оборонну фазу, нам потрібні сильні фортифікації, а отже – сильні інженерні війська. Ротація. Вже рік говорю про те, що є підрозділи, які жодного дня не були на фронті, а є ті, які 2 роки в пеклі. Має бути справедливість і ротація”, – заявила Геращенко.

Раніше Гончаренко повідомляв, що законопроєкт вже направлено на розгляд Комітету з нацбезпеки. Геращенко припустила, що на розгляд поправок в Комітеті нацбезпеки піде кілька тижнів. 

“В сесійну залу проєкт винесуть в середині  березня. Це оптимістичний сценарій”, – додала вона.

  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
  • Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.