Фракція «ЄС» подала 45 поправок до закону про мобілізацію, – Геращенко
Джерело: пресслужба “Європейська Солідарність”
Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що вчора, 21 лютого, завершилася реєстрація поправок до законопроєкту про мобілізацію й загалом внесли понад 3700 правок.
“Я з колегами зареєструвала 45 правок, що говорить, що це не спам, а принципові позиції, аби вичистити з проєкту антиконституційні і корупційні норми. Ключове – демобілізація. Солдати, які вже 2 роки на фронті, мають право знати, коли їх замінять. В урядовому проєкті це прописано настільки нечітко, що фактично демобілізація не передбачена. Ми наполягаємо на її обовʼязковості після 36 місяців на війні”, – зазначила депутатка.
Нагадаємо, раніше народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що в четвер, 22 лютого, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про демобілізацію військовослужбовці строкової служби.
“Також робимо особливий акцент на обороні, війна зайшла в оборонну фазу, нам потрібні сильні фортифікації, а отже – сильні інженерні війська. Ротація. Вже рік говорю про те, що є підрозділи, які жодного дня не були на фронті, а є ті, які 2 роки в пеклі. Має бути справедливість і ротація”, – заявила Геращенко.
Раніше Гончаренко повідомляв, що законопроєкт вже направлено на розгляд Комітету з нацбезпеки. Геращенко припустила, що на розгляд поправок в Комітеті нацбезпеки піде кілька тижнів.
“В сесійну залу проєкт винесуть в середині березня. Це оптимістичний сценарій”, – додала вона.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
- Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
- Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.
14 листопада Надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що в Україні запустять ізраїльську систему раннього сповіщення про повітряні тривоги.
У місті Торецьк в Донецькій області залишається близько 800 цивільних осіб, дітей серед них немає.
16 листопада глава США Джо Байден планує провести зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час глобального саміту у Перу. Це стане для Байдена останньою можливістю кинути виклик китайському президенту безпосередньо щодо хакерських атак, погроз проти Тайваню, порушень прав людини та підтримки вторгнення Росії в Україну.
Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….
СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.