Франція долучиться до розбудови мережі центрів психічного здоровʼя в Україні

Джерело: МОЗ України.

Франція візьме участь у розбудові мережі центрів психічного здоровʼя в Україні.

Про це йшлося під час зустрічі міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка з Пʼєром Ельброном, спеціальним уповноваженим президента Франції з питань допомоги та відновлення України, та представниками його команди.

Сторони приділили увагу ключовим напрямам співпраці між країнами у сфері охорони здоровʼя, які стратегічно закріплені у декларації, підписаній міністрами охорони здоровʼя України та Франції у квітні цього року у Львові.

Пʼєр Ельброн підтвердив всебічну підтримку України та пріоритетність сфери охорони здоровʼя.

Відповідно до напрямів, зазначених в декларації, розробляються конкретні покрокові плани реалізації кожного проєкту. Зокрема, йдеться про вивчення можливостей відбудови лікарень за модульним принципом на деокупованих територіях. Наразі відбувається опрацювання юридичних аспектів проєкту.

МОЗ, зокрема, відповідно до пріоритетного проєкту відомства “Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги” працює над збільшенням спроможності первинної та спеціалізованої ланок, аби якісні та доступні послуги були доступними для всіх, хто їх потребує. Франція зі свого боку готова долучитися до розбудови мережі центрів психічного здоровʼя в Україні.

Також учасники зустрічі обговорили питання співпраці українських та французьких лікарень, навчання наших лікарів та можливості щодо обміну досвідом. Більш детальні домовленості планується зафіксувати під час сателітного саміту міністрів охорони здоров’я в межах Саміту перших леді та джентльменів, який має відбутися в Україні на початку вересня цього року.

Вночі 5 грудня війська РФ вчергове атакували Україну ударними безпілотниками.

5 грудня президент України Володимир Зеленський виступить зі зверненням до сенаторів США. Звернення відбудеться напередодні голосування Сенату щодо екстреного пакета зовнішньої допомоги на суму 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів для України.

Протягом минулої доби відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 8 ракетних та 68 авіаційних ударів, здійснив 87 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

5 грудня відзначають Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку та Всесвітній день ґрунті, За церковним календарем сьогодні – день пам’яті преподобного Сави.

За даними синоптиків у вівторок, 5 грудня, в Україні без опадів.