Франція допоможе Україні з реформуванням фармацевтичного сектору

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України.

Французькі експерти поділяться з Україною досвідом, як на практиці їх національна регуляторна система контролює дотримання вимог ЄС до лікарських засобів, а також нададуть рекомендації щодо конкретних кроків, які МОЗ має втілити у статусі країни-кандидата.

Перша зустріч для консультацій запланована наприкінці серпня. Основна мета консультацій – отримати поради та допомогу в євроінтеграційних процесах, зокрема для успішної імплементації обов’язкових директив та регламентів фармацевтичного напряму.

Зокрема, одним із завдань запланованих консультацій є допомога у підготовці до програми Twinning – французькі експерти проконсультують, як правильно та успішно скористатися можливостями цієї програми.

За словами заступниці міністра з питань євроінтеграції Марини Слободніченко, самооцінка національного законодавства на відповідність до права ЄС показала, що наразі імплементовано близько 50% нормативних актів права ЄС у розрізі фармацевтичного сектору.

“Євроінтеграція фармгалузі передбачає створення єдиного регуляторного органу у сфері лікарських засобів. Це обов’язкова передумова для підключення національної фармацевтичної системи до єдиної системи регулювання лікарських препаратів Євросоюзу. Для того, щоб майбутній національний регулятор був максимально ефективним, нам важливо ознайомитися з практичним функціонуванням фармацевтичних регуляторних органів країн ЄС та втілити найбільш релевантні для нас практики”, – пояснила Марина Слободніченко.

Нагадаємо, 15 квітня 2023 року Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міністерством охорони здоров’я та профілактики Франції підписали декларацію про співпрацю. Одним із пріоритетних напрямів співпраці є підтримка інтеграції України в охорону здоров’я ЄС, зокрема підтримка регулярного діалогу щодо питань, які стосуються перспективи вступу України в ЄС.

Довідково. Впровадження інструменту Twinning було започатковано Європейською комісією в 1997 році у контексті розширення Європейського Союзу. Цей новий інструмент інституційної розбудови був створений з метою інтеграції законодавства ЄС у законодавство країн-бенефіціарів. На сьогодні впроваджено понад дві тисячі проєктів Twinning.

Twinning має на меті допомагати країнам-бенефіціарам покращувати та підсилювати адміністративне функціонування органів державної влади, їх структуру, людські ресурси, управлінський потенціал, що має сприяти імплементації «acquis» ЄС (актів права ЄС).

Визначальною рисою проєкту Twinning є безпосередній обмін специфічним досвідом в окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС. У рамках реалізації проєктів Twinning передбачено такі види діяльності, як консультування (щодо підготовки законопроєктів, організаційно-інформаційні питання тощо), тренінги, навчально-ознайомчі поїздки та стажування.

У Білому домі повідомили, що президент США Дональд Трамп продовжив на 90 днів термін для продажу американських активів TikTok.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що Росія вже становить загрозу для ЄС.

Представник Головного управління розвідки МО України Андрій Черняк заявив, що Росія активізує діяльність в Арктиці, розширюючи військову присутність і створюючи плацдарм для подальшої ресурсної експансії.

Після кількох місяців переговорів “сам з собою” (оскільки іранська влада явно не збиралась ні про що домовлятися) Трамп з головою поринув у новий сценічний образ – такого собі варлорда, який показово готується до масштабної повітряної кампанії та вимагає БЕЗУМОВНОЇ КАПІТУЛЯЦІЇ, передчуваючи “маленьку переможну війну”.

Стало відомо ім’я чоловіка, який загинув унаслідок атаки РФ по багатоповерхівці Києва 17 червня. Його батьки увесь день чекали біля зруйнованого будинку, сподіваючись на порятунок сина.