Франція передала Україні лоцманський катер для підтримки судноплавства на Дунаї

Зображення: Мінінфраструктури
Джерело: Мінінфраструктури
Франція передала Україні лоцманський катер PILOTINE XIV в Ренійську філію ДП “АМПУ” для підтримки судноплавства на Дунаї.
PILOTINE XIV передано в Ренійську філію ДП “АМПУ” у межах меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністром екологічної трансформації та консолідації територій Французької Республіки.
Борт буде курсувати на Дунаї.
Наразі на українській ділянці Дунаю працює 8 лоцманських катерів. Отриманий від французької сторони катер допоможе збільшити оборотність флоту та зменшить час простою причалів та суден.
“Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та ДП Адміністрація морських портів України висловлює подяку Франсуа Тантур’є (Головне управління інфраструктури, транспорту та мобільності), президентові Лоцманів Дюнкерка Антуану Ле Дийсту, представнику Генерального директорату мобільності та транспорту Європейської Комісії Алану Барону, Генеральному директору Секретаріату Дунайської комісії Манфреду Зайтцу”, – зазначили у відомстві.
- Франція долучиться до підготовки українських пілотів на винищувачах. Для Франції військова підтримка України організована навколо трьох основних етапів: передачі озброєння; участь у програмах підготовки українських військовослужбовців; створення фінансових механізмів, які дозволять Києву безпосередньо купувати обладнання.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- 29 листопада речниця МЗС Франції Анн-Клер Лежандр зазначила, що країна прагне укласти угоду стосовно “гарантій безпеки” з Україною на початку 2024 року.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.