Франція постачить Україні зброю коштом заморожених активів Росії — Лекорню
Джерело: The Moscow Times
Франція має намір постачити Україні зенітні ракети та інше озброєння, використовуючи доходи від заморожених активів Росії, заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.
Французьким платникам податків буде приємно дізнатися, що ми знайшли нові варіанти для фінансування нашої підтримки України. У наступні тижні ми вживемо заходів у цьому напрямі, зокрема ми постачатимемо Києву ракети ППО Mistral, а також інше озброєння, спільно з Італією, коштом доходів від заморожених російських активів, – наголосив Лекорню за підсумками переговорів міністрів оборони Німеччини, Великої Британії, Італії, Польщі та Франції.
За його словами, Франція також продовжить навчання українських солдатів і планує наростити можливості для цього. Лекорню повідомив, що нещодавно 2300 військових української бригади “Анна Київська”, яких готували на тренувальних базах у Шампані, відправили на допомогу Україні.
Додамо, Франція також профінансує постачання 12 САУ Caesar для України, користуючись з відсотків від заморожених російських активів.
Лекорню зазначив, що постачання 12 самохідних артилерійських установок буде сплачено коштом відсотків від заморожених в ЄС російських активів. За його словами, Франція вже отримала з цього джерела 300 млн євро.
Водночас ці кошти скерують на постачання Україні не лише додаткових САУ Caesar, а й 155-мм артилерійських снарядів, ракет ППО Aster 30 та високоточних боєприпасів AASM, які перетворюють звичайні авіабомби на керовані (КАБи).
- Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру, сказав міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі у газетній статті, участь в написанні якій брав також його колега Жан-Ноель Барро.
- Франція має намір спорядити Силам оборони України шість винищувачів Mirage 2000-5F спільно з додатковими бомбами AASM. Раніше Париж анонсував передачу лише трьох літаків.
- Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей. Літаки зможуть нести ракети класу “повітря-земля”.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.