Франція посилить безпеку на Олімпійських іграх за допомогою іноземної поліції та військових

Джерело: Reuters

Франція звернулась до близько 45 країн світу з проханням надати кілька тисяч поліціянтів, військових та цивільного персоналу, аби допомогти у захисті правопорядку на цьогорічних Олімпійських іграх, які відбудуться вже влітку у Парижі.

На час ігор Франція розгорне 45 000 своїх поліціянтів та сил безпеки, 20 000 працівників приватної служби безпеки та близько 15 000 військових.

Війни в Україні та на Близькому Сході, а також загроза терористичних атак змусили уряд Франції підняти рівень безпеки до найвищого рівня за останні дні.

“Контекст безпеки, особливо в останні тижні, означає, що існує надзвичайна пильність щодо безпеки цих Олімпійських ігор”, – сказав французький військовий посадовець.

На міжнародних спортивних подіях нерідко запрошують іноземних поліцейських, щоб допомогти впоратися з великою кількістю іноземних відвідувачів, але рідше просять військової допомоги.

На останньому Чемпіонаті світу з футболу в Катарі Франція надала військову підтримку місцевій владі у вигляді службових собак і засобів боротьби з безпілотниками.

За даними французького уряду та джерела в міністерстві внутрішніх справ, у січні приблизно до 45 країн було подано запит про допомогу у зміцненні потужностей як військових, так і невійськових.

Було подано запит про допомогу у військових і поліцейських місіях, починаючи від моторизованих і кінних бригад, експертів з фальсифікації документів, спеціалістів з розмінування, спеціалістів із боротьби з безпілотниками та команд з пошуку собак.

Цього тижня Польща заявила, що приєднується до міжнародних зусиль, надсилаючи війська, зокрема кінологів. У березні Німеччина заявила, що також зробить внесок.

За словами дипломатів, інші європейські союзники, включаючи Велику Британію та Італію, також візьмуть участь, надавши десятки поліцейських для допомоги в патрулюванні вулиць.

Джерело у французькому уряді повідомило, що станом на зараз 35 країн дали позитивну відповідь.

На додаток до ширших запитів, Ізраїль і США також надішлють свої власні засоби безпеки, повідомили джерела.

Війна в Газі та подальша негативна реакція в деяких країнах означають, що занепокоєння щодо безпеки ізраїльської делегації є особливо високим і що для ізраїльських спортсменів знадобиться більше заходів безпеки, ніж планувалося раніше.

За словами джерел, кілька ізраїльських делегацій вже відвідали Францію для усунення потенційних труднощів.

Ввечері 27 червня лідери країн Європейського Союзу на саміті у Брюсселі проголосували за нових керівників головних інститутів блоку. Так, з підсумками голосування головою Єврокомісії  залишається Урсула фон дер Ляєн, Європейську раду має очолити колишній прем’єр Португалії Антоніу Кошта, тоді як зовнішньополітичну службу ЄС віддадуть главі естонського уряду Каї Каллас.

27 червня заступник глави МЗС Євген Перебийніс взяв участь у відкритті почесного консульства України у Князівстві Ліхтенштейн, у м. Вадуц.

23 червня на пляж Учкуївка у тимчасово окупованому Криму впали уламки ракети. Окупаційна влада заявила про чотирьох загиблих осіб, та понад 150 поранених. Спершу Росія заявила, що збила українську ракету ATACMS. Однак, згодом Москва відмовилася від цієї версії та звинуватила Київ у “навмисній атаці” на пляж.

26 червня відбувся матч Україна-Бельгія, за результатами гри наша збірна полишила Євро 2024. Український футболіст Олександр Тимчик зі сльозами на очах попросив вибачення перед військовими за те, що українська команда не зуміла пройти до 1/8 фіналу.

Музичний стрімінговий сервіс Spotify видалив сторінки низки російських виконавців, проти яких запровадили санкції Сполучені Штати Америки та Євросоюз за підтримку війни РФ проти України. Серед них зокрема Григорій Лепс, Шаман, Олег Газманов, Поліна Гагаріна, Чичеріна та гурт “Любе”.