Франція щомісяця постачатиме Україні 3000 артилерійських снарядів та до 50 авіабомб

Джерело: Le Figaro

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що до кінця 2024 року Франція щомісяця передаватиме Україні 3000 артилерійських снарядів та до 50 авіабомб.

Лекорню зауважив, що минулоріч кожного місяця Франція передавала Україні по 2000 артилерійських снарядів. Водночас вже цьогоріч ця цифра зросте і, щобільше, також щомісяця разом з артилерійськими снарядами постачатимуть близько 50 авіабомб.

За словами французького міністра, чимало країн говорили про допомогу Україні, однак робили ці заяви з політичних причин, тоді як Франція виконала все, про що обіцяла.

Зокрема Лекорню зауважив, що Німеччина досі не надала Україні ракети Taurus, які б змінили правила гри на полі бою.

Лекорню також прокоментував ситуацію на фронті, зауваживши, що Росія не виграє цю війну. Він додав, що окупантами не вдалось перехопити ініціативу на фронті, а всі їх досягнення – це захоплення декількох кілометрів української території на різних ділянках фронту.

“Контрнаступ не спрацював так, як ми хотіли. Однак це не дає Путіну перевагу”, – сказав Лекорню, оцінивши мужність українських воїнів.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

У Харкові попрощалися з балетмейстеркою Харківського академічного театру музичної комедії Марією Холодною, яку 17 лютого жорстоко вбив її чоловік, з яким вона планувала розлучитися.

Глава МВС Польщі Марчін Кервінскі прокоментував інцидент із висипанням українського зерна з вагонів, назвавши такі дії неприйнятними.