Франція виготовить для України 78 САУ CAESAR

Джерело: Sky News

Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що Франція виготовить для України 78 самохідних артилерійських установок CAESAR.

Раніше цього тижня президент Франції Еммануель Макрон остаточно підтвердив, що поїде в Україну “в лютому” і що Франція спорядить ще 40 нових ракет великої дальності SCALP  і “сотні бомб”.

“Ми не можемо дозволити Росії перемогти, і ми не повинні цього робити”, – сказав він на пресконференції в Єлисейському палаці.

Він також повідомив, що працює з Києвом над двосторонньою угодою про гарантії безпеки, яка має бути підписана за кілька тижнів.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.