Франція та Німеччина виступили проти продовження обмежень на експорт українського зерна

Джерело: The Guardian.

Франція та Німеччина виступили проти продовження обмежень на експорт українського зерна до Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії та Болгарії.

Вчора президент України Володимир Зеленський назвав плани продовжити обмеження експорту українського зерна абсолютно неприпустимими.

Таку позицію на зустрічі міністрів сільського господарства блоку в Брюсселі підтримали країни ЄС, включаючи Німеччину і Францію.

Зокрема, міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір заявив, що Європейська комісія повинна чітко дати зрозуміти, що будь-яке продовження обмежень неможливе.

Він наполягав на тому, що внутрішньополітичні суперечки у Польщі напередодні виборів, які відбудуться пізніше цього року, не повинні розігруватися “на спині України”.

Своєю чергою, міністр сільського господарства Франції Марк Фесно заявив, що не може бути ніяких односторонніх заходів, “ніяких індивідуальних авантюр, тільки колективна відповідь на виклик дестабілізації ринків”.

Речниця Єврокомісії Міріам Гарсія Феррер заявила, що Брюссель “дуже інтенсивно” працює з п’ятьма країнами-членами ЄС та Україною, намагаючись знайти рішення.

“Ці заходи є цільовими і тимчасовими. Вони були запроваджені у зв’язку з дуже специфічною ситуацією, пов’язаною з логістичними перешкодами та спрощенням торгівлі, яка склалася в цих прикордонних країнах”, – резюмувала речниця Єврокомісії.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.