Французька компанія Total «фінансує військову машину Росії», – організація Global Witness

Джерело: Euronews
Міжнародна неурядова організація Global Witness заявила, що французька енергетична та нафтова компанія TotalEnergies продовжує купувати російський зріджений природний газ (LNG), чим підживлює російську “воєнну машину”.
У четвер, 27 липня, TotalEnergies оголосила про прибуток у розмірі 10,4 мільярда євро у 2023 році.
“Поки Total святкує величезні прибутки, люди у Франції, Україні та в усьому світі не можуть забувати, що компанія все ще купує російський газ, надсилаючи гроші російській військовій машині. Немає виправдання тому, щоб продовжувати купувати російський газ, надсилаючи кошти агресору, який завдав Україні стільки горя та загрожував безпеці Європи”, – сказав Джонатан Норонья-Гант, старший організатор Global Witness.
У відповідь на звинувачення компанія Total заявила, що дотримується санкцій ЄС і засудила війну Росії в Україні.
Global Witness стверджує, що французька енергетична компанія придбала понад 10% російського постачання LNG, скупивши майже 4,2 мільйона кубометрів палива.
“Продаж газу нічим не відрізняється від нафти в тому, що він забезпечує критичні кошти для російської військової машини”, – сказав Норонья-Гант.
Global Witness знову закликає ЄС заборонити торгівлю російським LNG і встановити 100% податку на прибуток, отриманий цими компаніями з початку вторгнення Росії в Україну.
Відповідаючи на заяви Global Witness, Total заявила, що припинить торгівлю, якщо політика безпеки ЄС зміниться і російський газ потрапить під санкції.
- 26 липня посли Європейського Союзу погодили запровадження нових санкцій проти Білорусі через її причетність до повномасштабної війни Росії проти України.
- Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.