Французькі фахівці з протезування та реабілітації проводять навчання для українських колег
Джерело: МОЗ України
25 лікарів фізичної та реабілітаційної медицини з різних регіонів України проходять навчання за участю провідних французьких фахівців з протезування та реабілітації Медичного обʼєднання “UGECAM Nord-Est”.
Навчання відбувається у форматі фахової школи, під час якої учасники прослухають теоретичні лекції, що будуть сфокусовані на реабілітації людей з ампутаціями кінцівок. Кожен лекційний день закріплюється розбором клінічних випадків та практичними завданнями.
Програму навчання зосереджено на наступних питаннях:
- медичні та технічні знання, необхідні для того, щоб лікувати та навчати інших за принципом “Train the trainer”;
- забезпечення ефективного процесу реабілітації та особливості підбору протезних виробів для осіб з ампутаціями верхніх та нижніх кінцівок;
- допомога у прийнятті рішення щодо визначення найкращого рівня хірургічної ампутації на основі існуючих можливостей та очікуваної функціональної користі протезного виробу;
- оптимізація навчання з користування протезними виробами для отримання найкращого можливого функціонального результату, максимально наближеного до фізіологічного та без шкідливих ускладнень у короткостроковій або довгостроковій перспективі;
- опанування стратегією економічної ефективності у виборі протезного виробу тощо.
“Міжнародне медичне партнерство – важлива ініціатива, започаткована під час третього Саміту перших леді та джентльменів у вересні минулого року в Києві. Тоді 25 українських лікарень отримали “побратимів” у різних куточках світу. Зараз їх вже 34. Серед них і Superhumans Center. На прикладі фахової школи, в межах якої провідні французькі фахівці навчають українських, ми бачимо, як ця ініціатива працює на практиці: обмін досвідом та кращими практиками для підвищення якості медичної допомоги на благо українських пацієнтів”, – зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко, вітаючи учасників з початком навчання.
- З огляду на виклики повномасштабної війни в Україні запроваджують підготовку протезистів-ортезистів.
- Українські та французькі лікарі разом прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами.
- Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова підписала меморандуми про співпрацю із п’ятьма громадськими організаціями, що працюють у сферах тактичної медицини і реабілітації поранених бійців.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.