Французькі фермери вийшли на протести й заблокували автомагістралі навколо Парижа
Джерело: Reuters
У п’ятницю, 26 січня, французькі фермери заблокували одну з головних автомагістралей Франції, що з’єднує Париж з північним містом Лілль, країнами Бенілюксу і Великою Британією, утворивши кілометрові затори на дорогах.
Місцеві фермерські профспілки закликали до блокування доріг у Парижі та на його околицях, щоб посилити тиск на уряд, який фермери звинувачують у недостатніх зусиллях, щоб допомогти їм впоратися з низькими цінами на продовольство та надмірним регулюванням.
У відповідь уряд Франції відмовився від планів поступово скорочувати державні субсидії на сільськогосподарське дизельне пальне, але цього, ймовірно, недостатньо для розлючених фермерів, які оточують Париж і все ще погрожують з’їхатися до столиці на своїх тракторах.
Після двох тижнів протестів, які поширилися по всій Франції, коли розлючені фермери в п’ятницю заблокували головну магістраль, що веде з Парижа, прем’єр-міністр Габріель Атталь оголосив про низку заходів для послаблення фінансового та адміністративного тиску на фермерів.
Одначе фермери вирішили продовжити протести.
“Ми вирішили продовжити наш рух. Прем’єр-міністр не відповів на всі наші запитання”, — сказав французькому телеканалу TF1 Арно Руссо, голова FNSEA, найбільшого фермерського союзу Франції.
Виступаючи раніше на фермі гірського села поблизу кордону з Іспанією, Атталь сказав: “Ми поставимо сільське господарство понад усе”.
Він сказав, що план поступового зупинення державної підтримки щодо дизельного пального буде скасований, бюрократична тяганина спрощена, а до Європейського Союзу подано апеляцію щодо відмови від загальноблокових правил щодо парових земель.
“Ми зупинимо цю систему в стилі Кафки. Ми зупинимо цю заплановану траєкторію підвищення податку на не дорожнє дизпальне”, – сказав Атталь, новий прем’єр-міністр Франції, у відповідь на першу велику кризу свого прем’єрства.
Атталь також оголосив про низку інших кроків, спрямованих на придушення заворушень, через які фермери розпилювали гній над громадськими будівлями та супермаркетами, скидали тюки сіна на автомагістралі та розвантажували вміст вантажівок, що перевозили свіжі продукти із сусідніх країн.
За його словами, Франція й надалі виступатиме проти підписання угоди про вільну торгівлю з МЕРКОСУР (економічний союз держав у Південній Америці, – ред.), яка, за словами фермерів, наповнить країну дешевшим латиноамериканським м’ясом і продуктами. Франція також домагатиметься полегшення правил Європейського Союзу, які змушують фермерів залишати частину своїх земель під паром.
Напередодні заяви прем’єр-міністра Франції фермери погрожували провести свій протест у центрі Парижа.
“Ми поїдемо прямо в Париж, щоб висловити наш гнів і невдоволення”, — сказав фермер Маттео Легран.
- У Польщі з 24 січня стартував національний протест фермерів. Аграрії виступають з вимогами щодо захисту свого сільського господарства від імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн, серед яких і Україна.
- Біля офісу президента в Сеулі в четвер, 30 листопада, близько 200 південнокорейських фермерів, які розводять і вирощують собак для споживання в їжу, вийшли на мітинг, вимагаючи від уряду відмовитися від плану заборонити вживання собачого м’яса.
В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.