FT: Марк Цукерберг розглядає нерухомість у Вашингтоні для зміцнення зв’язків з Трампом

Джерело: Financial Times

Американський програміст і підприємець, засновник компанії Meta Марк Цукерберг вивчає можливість придбання нерухомості у Вашингтоні, повідомляють два джерела, знайомі з ситуацією. Розробник соціальної мережі Facebook посилює зусилля щодо впливу на політику президента США Дональда Трампа у сфері технологій.

За словами одного з джерел, уже визначено потенційний об’єкт. Мільярдер володіє кількома маєтками в Каліфорнії, де розташована штаб-квартира Meta, а також комплексом на Гаваях.

Цей крок свідчить про прагнення Цукерберга тісніше співпрацювати з адміністрацією Трампа, зазначають джерела. Він намагається впливати на регулювання ключових для Meta сфер, зокрема штучного інтелекту. Цукерберг заявляв, що прагне зробити Meta, ринкова капіталізація якої становить $1,7 трлн, лідером у сфері штучного інтелекту, конкуруючи з OpenAI, Google та Microsoft.

Придбання нерухомості у Вашингтоні стане черговим кроком Цукерберга для налагодження відносин із Трампом. Раніше республіканець погрожував ув’язнити мільярдера, якщо той втручатиметься у вибори, та назвав Meta “ворогом народу” через нібито цензуру.

Цього місяця компанія несподівано змінила політику модерації контенту, скасувавши програму фактчекінгу, що отримало схвальні відгуки від Трампа та його союзників. Meta внесла зміни до своїх правил модерації, дозволивши користувачам Facebook, Instagram і Threads звинувачувати людей у психічних розладах чи аномаліях на основі їхньої гендерної приналежності або сексуальної орієнтації. Водночас заборона на образи через психічний стан залишається чинною в інших випадках.

Крім того, Цукерберг замінив головного керівника глобальної політики Meta Ніка Клегга на Джоела Каплана — давнього соратника республіканців, а також призначив до ради директорів Дану Вайта, власника UFC та друга Трампа.

Повернення Трампа в Білий дім відбувається у критичний момент для Кремнієвої долини, коли провідні техногіганти змагаються за лідерство в штучному інтелекті. Цукерберг планує витратити $60–65 млрд на розвиток цієї сфери та значне розширення команди.

У Вашингтоні останнім часом спостерігається зростання продажів елітної нерухомості, яке вже назвали “ефектом Трампа”. Бізнесмени скуповують маєтки у столиці, розраховуючи посилити свій вплив на адміністрацію.

Наприклад, венчурний капіталіст і підприємець Девід Сакс, якого Трамп призначив керувати питаннями криптовалют і ШІ, придбав у Вашингтоні будинок за $10 млн. За повідомленнями ЗМІ, аналогічні плани має також Ілон Маск.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.