FT: Порти ЄС допомагають продавати понад 20% російського СПГ

Джерело: Financial Times

Більше п’ятої частини російського скрапленого природного газу, що надходить до Європи, переправляється в інші частини світу, і ця практика збільшує доходи Москви, попри зусилля ЄС їх обмежити у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

У той час, як контракти на так звану перевалку російського СПГ заборонили у Великій Британії та Нідерландах, дані за 2023 рік свідчать про те, що дозволені постачання російського газу регулярно перевантажуються між танкерами у Бельгії, Франції та Іспанії перед експортом покупцям на інших континентах.

Переміщення суден має вирішальне значення для Росії, оскільки вона намагається якнайкраще використовувати свій арктичний флот. Перевалка, зазвичай, відбувається між російськими танкерами “льодового класу”, що використовуються для перевезень між півостровом Ямал і північно-західною Європою, і звичайними танкерами СПГ, які прямують в інші порти, звільняючи судна для повернення на північ.

Порти Бельгії, Іспанії та Франції все ще отримують значні обсяги від сибірського заводу “Ямал СПГ”, найбільшими акціонерами якого є другий за величиною російський виробник природного газу “Новатек”, Китайська національна нафтова корпорація та французька енергетична компанія TotalEnergies.

Згідно з даними Інституту енергетики, із 17,8 млрд кубометрів російського зрідженого природного газу, що надходив до ЄС у період з січня по вересень цього року, 21% переправлений на судна, призначені до країн, що не входять до ЄС, включаючи Китай, Японію та Бангладеш.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.