FT: Порти ЄС допомагають продавати понад 20% російського СПГ

Джерело: Financial Times

Більше п’ятої частини російського скрапленого природного газу, що надходить до Європи, переправляється в інші частини світу, і ця практика збільшує доходи Москви, попри зусилля ЄС їх обмежити у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

У той час, як контракти на так звану перевалку російського СПГ заборонили у Великій Британії та Нідерландах, дані за 2023 рік свідчать про те, що дозволені постачання російського газу регулярно перевантажуються між танкерами у Бельгії, Франції та Іспанії перед експортом покупцям на інших континентах.

Переміщення суден має вирішальне значення для Росії, оскільки вона намагається якнайкраще використовувати свій арктичний флот. Перевалка, зазвичай, відбувається між російськими танкерами “льодового класу”, що використовуються для перевезень між півостровом Ямал і північно-західною Європою, і звичайними танкерами СПГ, які прямують в інші порти, звільняючи судна для повернення на північ.

Порти Бельгії, Іспанії та Франції все ще отримують значні обсяги від сибірського заводу “Ямал СПГ”, найбільшими акціонерами якого є другий за величиною російський виробник природного газу “Новатек”, Китайська національна нафтова корпорація та французька енергетична компанія TotalEnergies.

Згідно з даними Інституту енергетики, із 17,8 млрд кубометрів російського зрідженого природного газу, що надходив до ЄС у період з січня по вересень цього року, 21% переправлений на судна, призначені до країн, що не входять до ЄС, включаючи Китай, Японію та Бангладеш.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.