Галущенко зустрівся з міністром економіки Словаччини: обговорили обмін електроенергією

Джерело: Міністерство енергетики України
Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з міністром економіки Республіки Словаччина Петером Довгунем у межах конференції Roadmaps to New Nuclear, організованої в Парижі Агентством з ядерної енергії (NEA).
Під час зустрічі сторони обговорили підвищення пропускних спроможностей для комерційного обміну електроенергією між країнами та модернізацію лінії електропередачі “Мукачево – Великі Капушани”.
Також міністри обговорили співпрацю в нафтогазовій галузі, зокрема питання транзиту.
Герман Галущенко акцентував на тому, що Україна має найбільші в Європі підземні газосховища і пропонує міжнародним партнерам їх використання на вигідних умовах.
Зокрема, очільник Міненерго зазначив, що після сертифікації оператора газосховищ України АТ “Укртрансгаз” за європейськими правилами іноземні трейдери активно закачують природний газ в українські ПСГ.
Своєю чергою, Петер Довгун відзначив зацікавленість Словаччини у поглибленні співпраці з Україною в ядерній галузі і запросив українську сторону доєднатися до ініціативи центральноєвропейських держав, які залучають університетські кола і бізнес до спільних проєктів для розробки та впровадження технологій малих модульних реакторів.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з главою делегації Європейського Союзу, заступником генерального директора з питань енергетики Єврокомісії Массімо Гарріба заявив, що росіяни можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після деокупації Запорізької АЕС.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна працює над нарощуванням виробництва урану, що стане кроком на шляху до витіснення Росії зі світових ринків у цій галузі.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.