Гарантії безпеки в обмін на території: радник з нацбезпеки Волтц про «мирну угоду»
Джерело: Голос Америки
2 березня радник з нацбезпеки США Майк Волц заявив, що Адміністрація президента США Дональда Трампа працює для припинення “війни в Україні”. За його словами, домовленість включатиме гарантії безпеки під керівництвом європейців і вимагатиме територіальних поступок від України.
Волц вкотре висловив “розчарування” позицією українського президента Володимира Зеленського під час зустрічі в Овальному кабінеті і тим, що угоду про українські копалини так і не підписали. Він пояснив, що “Зеленський має чітко зазначити, що готовий до миру”, додавши, що український глава має “спілкуватись із Вашингтоном та Росією, щоб зупинити цю війну”. Також радник висловив “розчарування” позицією України щодо угоди про корисні копалини, яка б “об’єднала наші економіки і змінила природу допомоги, щоб американські платники податків могли отримати відшкодування”.
Ця війна має припинитись і це вимагатиме поступок щодо території, поступок від Росії щодо безпекових гарантій і присутності всіх сторін за столом, і ми тяжко працюємо, щоб просунути ці перемовини, – заявив він.
Зокрема серед зусиль, яких докладає команда США у межах мирного процесу, Волц назвав обговорення з російською делегацією в Саудівській Аравії, “угоду з українцями”. Після чого, США планують зібрати разом всі сторони і “лише президент Трамп може це зробити”, додав Волц.
Коментуючи можливі умови домовленості, Волц зазначив, що “очевидно, це буде якийсь вид територіальних поступок в обмін на безпекові гарантії на майбутнє”. Волц роз’яснив, що гарантії мають надаватись під проводом Європи. Він зокрема наголосив, що цей елемент стосується і витрат Європи на власну оборону і нагадав, що Велика Британія та Франція казали про можливість дислокації своїх військових в Україні на майбутнє.
Волц також повторив позицію США, що Україна не має бути членом НАТО, “бо це автоматично залучить американських військових”.
- Прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт звинуватила президента України Володимира Зеленського в “недостатній вдячності” та заявила, що нова адміністрація США “більше не збирається просто виписувати порожні чеки на війну”.
- Високопоставлений чиновник адміністрації США повідомив виданню The Wall Street Journal, що президент Штатів Дональд Трамп нібито наказав перевірити, чи може Вашингтон повністю або тимчасово припинити постачання зброї Києву.
- Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість припинення військової допомоги Україні у відповідь на висловлювання президента Володимира Зеленського, зроблені під час його візиту до Овального кабінету.
- 26 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що Штати зупинили військову допомогу Україні, допоки не буде мирної угоди з РФ. При цьому він наголосив, що в України на цей час є запаси озброєння, аби продовжувати бойові дії.
- За даними ЗМІ, Україна отримуватиме озброєння від Сполучених Штатів до 2026 року, завдяки діям колишнього президента США Джо Байдена.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.