Гарріс і Трамп отримали по три голоси у містечку, яке «відчинило» день виборів президента
Джерело: CNN
Кандидати у президенти США Камала Гарріс та Дональд Трамп отримали по три голоси у крихітному містечку Діксвілл-Нотч (штат Нью-Гемпшир), в одному з перших населених пунктів, де розпочалось голосування.
Діксвілл-Нотч розташований уздовж кордону США та Канади на півночі Нью-Гемпширу. Виборчу дільницю у містечку відкрили та закрили одразу після опівночі за місцевим часом, відповідно до традиції, яка бере свій початок з 1960 року. У виборах взяли участь шість осіб – чотири республіканці та двоє незаявлених виборців.
Хоча містечко не завжди передбачає переможця та того кандидата, який переможе у штаті, воно є своєрідним символом для “політичних наркоманів”, які прагнуть першими дізнатись про результати.
За традицією, всі, хто має право голосу у містечку, збираються у непрацюючому готелі Balsams опівночі, щоб віддати свої голоси. Коли всі проголосують, починається підрахунок голосів.
Лес Оттен – один з виборців у містечку – назвав швидку публікацію результатів виборів “уроком громадськості для країни”.
“Якщо ми допоможемо людям вийти і зрозуміти, шо голосування є важливою частиною їхнього права як громадянина Америки, то, можливо, це ключ до того, що ми робимо”, – сказав він.
Виборці Діксвілл-Нотч у 2016 та 2020 роках обирали кандидатів від Демократичної партії. Зокрема у 2016 році Гілларі Клінтон підтримали четверо виборців, Дональда Трампа двоє, а один віддав голос кандидату від Лібертаріанської партії Гері Джонсону. У 2020 всі виборці містечка проголосували за Джо Байдена.
75-річний Оттен перед голосування розповів, що з “семирічного віку був республіканцем”, однак перед голосування повідомив журналістам, що віддасть голос Камалі Гарріс.
“Ніде у клятві вірності не мовиться про клятву на вірність людині. І я думаю, зрештою, Трамп ясно дав зрозуміти, що вам потрібно поклястись йому у вірності, і тільки він може це виправити, і це настільки антидемократично, наскільки я можу зрозуміти”, – додав він.
- У США напередодні виборів понад 74 мільйони громадян (46%) скористалися можливістю проголосувати достроково. Особливо активними виявилися виборці в штатах, що традиційно вважаються політичними “полями битв” довгострокових тенденцій.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.