Гарріс обрала кандидата у віцепрезиденти від демократів – що про нього відомо
Джерело: The Washington Post
Камала Гарріс, кандидатка у президенти США від Демократичної партії, обрала губернатора Міннесоти Тіма Волца своїм віцепрезидентом на листопадових виборах.
Чому він?
Вибір авторитетного 60-річного Волца, ветерана та власника зброї, може допомогти Гарріс залучити білих виборців з робітничого класу, які відвернулися від демократів і підтримали Трампа. Волц може залучити ті категорії виборців, яких не цікавить Камала Гарріс.
Обираючи Волца, вона обрала досвідченого політика, який може підвищити її шанси на перемогу.
Що відомо про Волца?
Волц, колишній вчитель і тренер, служив у Національній гвардії. У 2006 році він переміг республіканця в консервативному 1-му окрузі Міннесоти і переобирався п’ять разів, перш ніж стати губернатором.
Політика обрали губернатором у 2018 році і переобрали у 2022 році.
Республіканці критикували його політику як надто ліберальну, зокрема легалізацію рекреаційної марихуани, захист прав на аборти, розширення прав ЛГБТК, запровадження безкоштовної освіти для малозабезпечених та безкоштовних шкільних сніданків.
Попри критику, ці ініціативи підтримують люди. Волц також підписав указ, що скасовує вимогу про наявність диплома для 75% робочих місць у штаті.
“Що за монстр. Діти їдять і мають повні шлунки, тож можуть йти вчитися, а жінки самі приймають рішення щодо свого здоров’я”, – саркастично заявив Волц.
Ставлення до Трампа
Якщо коротко, Волц назвав Трампа “задиракою”.
“Не піднімайте цих хлопців так, ніби вони якісь герої. Всі в цій кімнаті знають — я знаю це як вчитель — що задирака не має впевненості в собі. У кривдника немає сили. У них немає нічого”, – сказав Волц.
Він пояснив, що він відчуває, що деякі демократи називають Трампа екзистенційною загрозою для демократії, надаючи йому занадто багато уваги.
Ставлення до України
У лютому Волц встановив партнерство між Міннесотою та Чернігівською областю під час зустрічі з Оксаною Маркаровою, послом України.
Волц віртуально зустрівся із Зеленським у квітні 2023 року під час розмови, організованої Національною асоціацією губернаторів (тією ж групою, яка приймала Зеленського в Юті після саміту НАТО в липні).
“Міннесота є гордим домом для багатьох українських сімей, і ми продовжуватимемо вітати та підтримувати українських біженців у нашому штаті”, – сказав він.
На початку повномасштабного вторгнення Волц підписав закон, що вимагає від штату Міннесота більше не вести бізнес у Росії та Білорусі.
- Європейські експерти вважають, що вибір Дональда Трампа зробити Джеймса Венса віцепрезидентом у випадку перемоги на виборах президента США – це “жахлива новина для України”.
- Віцепрезидентка США Камала Гарріс не братиме участі у дебатах, які запропонував кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп. Дебати мали відбутися 4 вересня в Пенсильванії на каналі Fox News.
- Представники Демократичної партії в п’ятницю, 2 серпня, оголосили, що віцепрезидентка США Камала Гарріс забезпечила більшість обіцяних делегатів на національному з’їзді Демократичної партії 2024 року, офіційно ставши кандидаткою у президенти від партії.
- Кандидат на пост президента США Дональд Трамп висловив сумнів щодо кольору шкіри своєї суперниці, віцепрезидентки Сполучених Штатів Камали Гарріс.
Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили, що вночі 14 січня Сили оборони здійснили наймасовіший удар по російських військових об’єктах на відстані від 200 до 1100 км углиб РФ.
За даними ЗМІ, Сполучені Штати прагнуть конфіскувати заморожені активи Росії на суму у 300 млрд доларів, аби змусити Кремль до перемовин. Натомість у Євросоюзі ідею США не підтримують.