Генасамблея ООН схвалила резолюцію про «гуманітарне перемир’я» в Газі

Джерело: Anadolu Agency

Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі. 

Проєкт резолюції, який представили майже 50 країн, у тому числі Туреччина, Палестина, Єгипет, Йорданія, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), підтримали 120 голосами “за”, 45 утрималися, а 14 голосів,  включаючи Ізраїль і Сполучені Штати, “проти”.

Резолюція засудила “всі акти насильства проти палестинських та ізраїльських цивільних осіб, включаючи всі акти терору та невибіркових нападів, а також усі акти провокації, підбурювання та руйнування”.

В проєкті резолюції також вимагають, щоб “усі сторони негайно і повністю дотримувалися своїх зобов’язань за міжнародним правом”.

Наголошуючи на необхідності захисту цивільних осіб “відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини”, закликають до “негайного та безумовного звільнення всіх цивільних осіб, які незаконно утримуються в полоні”.

У резолюції наголошується на важливості “недопущення подальшої дестабілізації та ескалації насильства в регіоні”.

Це також сталося після того, як Рада Безпеки ООН за 10 днів наклала вето на чотири різні проєкти резолюцій.

Проте, на відміну від Ради Безпеки, в Генеральній Асамблеї немає права вето, тому резолюцію було однозначно прийнято.

Хоча резолюції ради є юридично обов’язковими, резолюції Асамблеї – ні, але вони служать важливим індикатором світової думки. 

Триває 1145-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 932 тисячі осіб.

Президент США Дональд Трамп заявив, що “через геноцид білих фермерів” США не братимуть участі у саміті G20 у Південноафриканській республіці.

Організація World Press Photo відкликала запрошення фотографа пропагандистського видання Росії ТАСС Михайла Терещенка на церемонію нагородження.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій розшукали чотирьох туристок із Києва, які у Карпатах втратили орієнтир через ускладнення погодних умов.

Лідерка ультраправих Марін Ле Пен, її партія “Національне об’єднання” та ще 12 осіб, подали апеляцію на вирок Паризького суду, який визнав їх винними у справі помічників депутатів Європарламенту.