Генасамблея ООН схвалила резолюцію про «гуманітарне перемир’я» в Газі

Джерело: Anadolu Agency

Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі. 

Проєкт резолюції, який представили майже 50 країн, у тому числі Туреччина, Палестина, Єгипет, Йорданія, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), підтримали 120 голосами “за”, 45 утрималися, а 14 голосів,  включаючи Ізраїль і Сполучені Штати, “проти”.

Резолюція засудила “всі акти насильства проти палестинських та ізраїльських цивільних осіб, включаючи всі акти терору та невибіркових нападів, а також усі акти провокації, підбурювання та руйнування”.

В проєкті резолюції також вимагають, щоб “усі сторони негайно і повністю дотримувалися своїх зобов’язань за міжнародним правом”.

Наголошуючи на необхідності захисту цивільних осіб “відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини”, закликають до “негайного та безумовного звільнення всіх цивільних осіб, які незаконно утримуються в полоні”.

У резолюції наголошується на важливості “недопущення подальшої дестабілізації та ескалації насильства в регіоні”.

Це також сталося після того, як Рада Безпеки ООН за 10 днів наклала вето на чотири різні проєкти резолюцій.

Проте, на відміну від Ради Безпеки, в Генеральній Асамблеї немає права вето, тому резолюцію було однозначно прийнято.

Хоча резолюції ради є юридично обов’язковими, резолюції Асамблеї – ні, але вони служать важливим індикатором світової думки. 

27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.

ChatGPT може сприяти розвитку психозу на тлі зростання кількості запитів до штучного інтелекту по дружбу чи поради, попереджають лікарі Національної служби здоров’я Великої Британії.

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

Євросоюз не має змоги виключити Росію з наукового проєкту Міжнародного експериментального термоядерного реактора (ITER), зазначив єврокомісар Дан Йоргенсен.