Генерал Бундесверу: Ймовірно, нам доведеться тримати оборону у війні проти РФ

Джерело: Tagesschau

Багато структур у Бундесвері унеможливлюють цілеспрямовані рішення, критикує генеральний інспектор генерал-лейтенант Карстен Бреєр, вказавши, що бачить недоліки у підготовці Збройних сил Німеччини для оборони країни та НАТО.

Бреєр допустив, що одного дня Німеччина може буде змушена вести оборону у війні проти Росії.

Генерал зауважив, що зокрема стурбований переозброєнням РФ та поведінкою російського президента Володимира Путіна. Війна в Україні, зазначив інспектор, зокрема, демонструє зростаюче значення безпілотників у всіх сферах, “від розвідки до бойового впливу”.

Як пояснив Бреєр, повернення до часів, що передували широкомасштабному вторгненню Росії в Україну, вже не буде. ФРН має звикнути до думки, що “одного дня нам, ймовірно, доведеться вести оборонну війну”.

Водночас на пряме запитання, чи зможе Бундесвер впоратися з нападом РФ на НАТО після завершення війни в Україні, генерал відповів ствердно.

Так. І крапка. У нас немає альтернативи. Ми можемо захистити себе і захистимо себе, – наголосив він.

Зауважимо, раніше у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Зауважимо, у 2024 році НАТО планує залучили на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.

Триває 1132-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 915 тисяч осіб.

31 березня – третя річниця звільнення Бучі Київської області від російських окупантів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський хоче відмовитися від угоди про корисні копалини, і це може призвести до великих проблем.

За даними аналітиків, російські підрозділи просунулися на двох напрямках фронту.

Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.