В Польщі заявили, що НАТО має три роки, щоб підготуватися до нападу Росії

Джерело: The Telegraph

Голова Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сівера заявив, що НАТО має лише три роки, щоб підготуватися до нападу з боку Росії.

Він сказав, що оцінка німецького аналітичного центру про те, що Росія може напряму атакувати Захід “вже через шість-десять років”, є невірною.

“Якщо ми хочемо уникнути війни, країни НАТО на східному фланзі повинні прийняти коротший трирічний період для підготовки до конфронтації”, — сказав Сівера.

Німецька рада з міжнародних відносин попередила у звіті минулого місяця, що Росія може вторгнутися в країну НАТО через шість років і що збройні сили Німеччини потребують “квантового стрибка”, щоб бути готовими до цього.

Сівера додав, що Польща повинна збільшити чисельність своєї армії, готуючись до потенційного нападу.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.