Генерал ЗСУ Павлюк таємно зустрівся з командувачами країн НАТО — Bild
Джерело: Bild
27 – 29 серпня у Дрездені, ймовірно, відбулася закрита зустріч вищих армійських керівників 35 країн, в основному з Європи. Їх приймав інспектор сухопутних сил ФРН генерал-лейтенант Альфонс Майс.
Серед гостей – генерали з Нідерландів, Естонії, Іспанії, Великої Британії, Швеції, Албанії, Греції. Україну представляв командувач сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк. США – командувач армією в Європі та Африці Дерріл Вільямс.
Усіх їх просили не повідомляти публічно про конференцію, де представили нові зразки німецької військової техніки:
- Колісний комплекс ППО Skyranger для боротьби з дронами. Потужність двигуна – 720 к.с., максимальна швидкість 100 км/год, ціна – 18 млн євро. Автоматичною гарматою калібру 30 мм може збивати дрони в радіусі 3 км, а чотирма ракетами “Стінгер” – до 9 км. Ці машини вже замовили Австрія, Угорщина та Данія.
- Безпілотну колісну гаубицю RCH-155: 815 к.с., до 700 км пробігу, ціна – 10 млн євро. Може вести вогонь під час руху на швидкості до 30 км/год із далекобійністю 54 км та швидкістю стрільби до дев’яти пострілів за хвилину. Перші такі 54 гаубиці вирушать до України у 2025 році.
Коли ми були в Афганістані, таліби не мали ВПС, – наголосив колегам генерал Майс. – Зараз ми бачимо в Україні, що насамперед використання дронів зробило величезний стрибок, що дрони тепер всюдисущі на полі бою. Ось чому ми всі маємо протистояти цій новій загрозі з повітря.
Зауважимо, 28 серпня відбулося засідання Ради Україна-НАТО після нещодавніх потужних ракетних ударів Росії по українських цивільних та інфраструктурі. Союзники рішуче засудили російську атаку та підтвердили свою відданість подальшому зміцненню оборони України.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, котрий головував на зустрічі, наголосив: “Україна продовжує щодня перехоплювати російські ракети, рятуючи незліченну кількість життів. Проте здатність України підтримувати свою оборону потребує збільшення постачань та підтримки. Після останнього російського нападу члени Альянсу сьогодні знову підтвердили, що збільшують свою військову допомогу Україні. Ми повинні продовжувати забезпечувати Україну технікою та боєприпасами, необхідними для захисту від російського вторгнення. Це життєво важливо для здатності України продовжувати боротьбу”.
Зустріч, скликана на прохання України, відбулася на рівні послів. Міністр оборони Рустем Умеров поінформував союзників по відеозв’язку про нинішню безпекову ситуацію та першочергові потреби ЗСУ.
Раніше Зеленський заявив, що російська атака по Україні 26 серпня стала однією з найбільших. ЗС РФ використали понад сотню ракет різних типів та близько сотні “шахедів”. Атаку спрямували по критичній цивільній інфраструктурі.
Зокрема російську атаку на енергооб’єкти 26 серпня віднесуть до однієї з наймасовіших, сказав радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко.
Ми повідомляли, щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії. Водночас один з найбільших масованих ударів РФ по Україні 26 серпня коштував ворогу близько 1,26 млрд доларів.
- Зранку 26 серпня одним з атакованих енергооб’єктів силами ЗС РФ стала Київська гідроелектростанція (ГЕС), що знаходиться біля міста Вишгород. На відео видно пожежу та руйнування.
- Зранку 26 серпня росіяни атакували 15 областей України, застосувавши різні види озброєння. Яка ситуація по регіонах – за посиланням.
- Ситуація в енергетичній сфері України залишається складною після ракетного обстрілу 26 серпня з боку Росії. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, наслідки ударів ще уточнюються.
- Згідно з даними Генштабу, за 2024 рік українські військові вразили вже 277 засобів ППО РФ – більше, ніж за 2022 рік. Протягом минулих місяців значних втрат завдають росіянам в окупованому Криму: за травень-червень ЗСУ вразили на півострові 15 засобів ППО – С-300, С-350, С-400.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.