Генерала РФ Сергія Суровікіна звільнили з-під варти, – NYT

Джерело: The New York Times
Високопоставлений генерал РФ Сергій Суровікін, якого вважали соратником лідера найманців Євгена Пригожина, знову з’явився на публіці. За словами двох американських чиновників і людини, близької до Міністерства оборони Росії, Сергія Суровікіна звільнили з-під варти.
Суровікін зник з поля зору громадськості в червні після заколоту Пригожина.
Офіційні особи США заявили, що, хоча генерала Суровікіна, здається, офіційно звільнили з-під варти, залишається незрозумілим, чи є якісь обмеження на його пересування.
Генерала Суровікіна звільнили через кілька днів після того, як Пригожин загинув в авіакатастрофі наприкінці минулого місяця, повідомила особа, наближена до Міноборони Росії, на умовах анонімності.
ДОВІДКА: про затримання Суровікіна першим 29 червня повідомило The Moscow Times з посиланням на свої джерела.
- У британській розвідці вказали на ще один факт ймовірного відсторонення головнокомандувача ВКС РФ генерала Сергія Суровікіна після заколоту Євгена Пригожина у Росії 24 червня.
- Згодом офіційні особи США, посилаючись на перші звіти розвідки, повідомили, що російська влада, схоже, затримала високопоставленого генерала Сергія Суровікіна за підозрою в тому, що він брав участь або знав про планування невдалого заколоту ПВК “Вагнер”.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.