Генпрокурор РФ просить Алжир не заарештовувати Путіна за ордером МКС

Джерело: The Moscow Times

Генпрокурор РФ Ігор Краснов попросив міністра юстиції Алжиру Абдеррашіду Табі укласти угоду про невидачу громадян за запитами Міжнародного кримінального суду. Він також додав, що до підписання документа країни могли б розглянути питання щодо надання відповідних “взаємних гарантій”.

Сьогодні ця організація зусиллями певних груп використовується для особистих інтересів і порушення загальновизнаних норм міжнародного права, — заявив Краснов.

За його словами, якщо Алжир погодиться на таку домовленість, це “зміцнить партнерські відносини між країнами” і “сприятиме їхньому подальшому всебічному розвитку”.

Раніше сторони підписали протокол про співпрацю, в межах якого працівникам Мін’юсту Алжиру дозволили “безплатно відвідувати навчальні заходи в Університеті прокуратури Росії”.

17 березня досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.