ОНОВЛЕНО: Генсек НАТО не стверджував, що вступ України до Альянсу більше не розглядається
Джерело: Bloomberg
У мережі поширили повідомлення, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив, що вступ України до НАТО більше не розглядається.
Однак насправді журналістка Bloomberg TV сказала йому: “Трамп вже відкинув (можливість) приєднання України до НАТО”, на що Рютте відповів їй “Угу”, що сприйняли за згоду.
Редактор “Європейської правди” Сергій Сидоренко пише, що Рютте не підтвердив тезу ведучої, а лише показав, що сприйняв питання.
“Журналістка, перебиваючи відповідь генсека (це цього разу важливо!), перепитує, дослівно: “But he is really taking off, is really takin Ukraine joining NATO off the table…” Тобто, “але ж він (Трамп) дійсно знімає зі столу питання вступу України до НАТО… “. Рютте (якого, нагадаю, перебили) у цей момент каже “угу”, яке у цьому контексті явно звучить не як слово “так”, а як підтвердження того, що він у розмові, сприймає питання. І почувши це підтвердження, журналістка продовжує ставити своє питання про те, як Україні гарантувати ненапад Росії”, – зауважує Сидоренко.
Раніше Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру. Як і міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен, котра наголосила, що “членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії”.
Також Рютте заявив, що не враховуватиме позицію Кремля у питанні можливого вступу України до НАТО. Він наголосив, що альянсу не варто ставати залежними від Москви у цьому питанні.
- Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні запропонувала поширити дію п’ятої статті Північноатлантичного договору на Україну без її офіційного вступу до Альянсу. Глова італійського уряду вважає це більш ефективною гарантією безпеки, ніж залучення іноземних військ для контролю за можливим припиненням вогню, що, за її словами, є “найскладнішим” варіантом.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.