Генсек ООН закликав до «термінової деескалації» в Україні

Джерело: Антоніу Гутерреш/X

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

Досить. Після трьох років смерті та руйнувань я знову закликаю до термінової деескалації та негайного припинення бойових дій, – написав Гутерреш 23 лютого.

З заяви генсека ООН випливає, що під “справедливим миром” він має на увазі такий мир, “який повністю підтримує суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та резолюцій Генеральної Асамблеї”.

Війна в Україні є серйозною загрозою не тільки миру та безпеці Європи, але й самим основам і ключовим принципам ООН, – наголосив Гутерреш. – Я вітаю всі зусилля, спрямовані на досягнення справедливого та всеосяжного миру. ООН готова підтримати ці зусилля, – додав він.

Додамо, стало відомо, що США відмовляються стати співавтором проєкту резолюції ООН з нагоди роковин вторгнення РФ в Україну.

Згодом Сполучені Штати запропонували проєкт резолюції ООН, який значно відрізняється від підтриманої Європою заяви з вимогою негайно вивести всі російські війська з території України.

У дуже короткому проєкті резолюції США висловлюється скорбота з приводу “трагічної загибелі людей під час російсько-українського конфлікту” і міститься заклик до “швидкого завершення конфлікту і подальший заклик до тривалого миру між Україною і Росією”.

Посол Росії в ООН Василь Небензя назвав проєкт резолюції США “дуже хорошим кроком”.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.