Генсекретар ООН наголосив, що «жменька пожертвувань» не замінить зернову угоду

Джерело: SkyNews

27 липня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш наголосив, що “декілька пожертвувань деяким країнам” не пом’якшить “величезний вплив” завершення чорноморської зернової угоди.

Його коментарі прозвучали після пропозиції глави РФ Володимира Путіна безплатно надати Африці зерно на заміну українському.

27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.

Виступаючи на саміті в Санкт-Петербурзі, присвяченому російсько-африканським зв’язкам, Путін заявив, що Росія “очікує рекордного врожаю зерна” і готова замінити експорт українського зерна до Африки як на комерційній основі, так і на основі допомоги, щоб відзначити, за його словами, “вирішальну роль Москви в глобальна продовольча безпека”.

Раніше Гутерреш заявив, що стрибок світових цін на продовольство внаслідок завершення Чорноморської угоди та бомбардування Росією українських портів, був “особливо руйнівним для вразливих країн, які борються за прогодування свого народу”.

Також зауважимо, світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.

В Афганістані в.о. заступника міністра закордонних справ в уряді Талібану Шер Мохаммад Аббас Станекзай закликав керівництво режиму відкрити середні школи для афганських дівчат, закриття яких найбільше сприяло міжнародній ізоляції його лідерів.

20 січня президент США Дональд Трамп скасував указ Джо Байденом 2023 року, покликаний зменшити повʼязані зі штучним інтелектом ризики для споживачів, робітників і національної безпеки.

У Житомирі правоохоронці викрили засновницю благодійної організації, яка організовувала нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон.

Результати нового опитування засвідчили, що понад 60% американців не схвалюють пропозицію обраного президента CША Дональда Трампа купити Гренландію, проте серед його прихильників більшість підтримують цю ідею.

Укази Дональда Трампа постають перед юридичними проблемами та протидією. Багато з них можуть перевищувати межі президентських повноважень і їх можуть заблокувати в судах чи законодавчих органах.